1. Ana Sayfa
  2. Dil Eğitimi
  3. Malta Dil Eğitimi

Malta Dil Eğitimi

malta-dil-egitimi

Malta dil eğitimi konusunda en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. İki yüzyıl İngiltere sömürüsü altında kalan Malta’nın ana dili İngilizce olarak kabul edilmiştir. Nitekim adanın her yerinde İngiliz kültürünün kalıntılarını, izlerini görmeniz mümkündür. Bu anlamda dünyadaki en iyi İngilizce dil eğitiminin Malta’da olduğunu söyleyebiliriz.

Akdeniz’in ortasında 3 küçük ada üzerine kurulu bulunan Malta, Avrupa Birliğinde yer alan en küçük devletlerden biridir. Ülkenin ekonomisi; turizm ve eğitim sektörleri üzerine kurulmuştur. Avrupa ülkelerindeki pahalı dil eğitimlerine nazaran Malta dil okulları; daha iyi şartlarda daha uygun fiyatlarla dil eğitimi veriyor.

Malta’da tatil, eğlence ve eğitim üçlüsünün birbiri içerisine entegre edilmiş olması, Malta’daki dil eğitimini oldukça zevkli ve güzel getirmektedir. Avrupa ülkelerindeki İngilizce öğrenmek isteyen insanlar arasında Malta dil okullarına gösterilen rağbet oldukça yüksektir. Nitekim ülkemize yakınlığı ve ekonomik olarak daha uygun olması sebebiyle de Türk insanları arasında da Malta sıkça tercih ediliyor. Malta’da dil eğitimi üzerine profesyonel olarak çalışan birçok dil okulu bulunmaktadır. Bu okulların bazıları dünyaca ünlü üniversite veya okulların yan kuruluşu yahut Malta çapında eğitim veren kaliteli kurumlardan oluşuyor.

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Günümüzde İngilizce başta olmak üzere yabancı dil eğitimi almak üniversite okumaktan daha önemli bir konuma geldi. Maddi durumu iyi olan insanlar yabancı ülkelerde bulunan kurslara giderken maddiyatı daha kısıtlı olanlar Türkiye’de bulunan dil okullarını tercih ederek dillerini geliştirmeye çalıştırmaktadır. Ancak bilhassa yabancı ülkelerde bulunan dil okullarından alınan eğitimler hem daha etkili olurken hem de kısa süre içerisinde sonuç vermektedir.

Yurtdışında dil eğitimi alınabilecek ülkeler arasında Malta, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Amerika vs. birçok ülke bulunmaktadır. Ancak bu ülkeler arasında en avantajlı olanı Malta’dır. Nitekim Malta’da dil eğitimi almanın avantajları şunlardır;

  • Ekonomik Uygunluk

Dil eğitimi veren ülkeler arasında en uygun ülkelerden biri Malta’dır. Malta; dil eğitimi konusunda bir merkez haline geldiği için tam bir öğrenci ülkesi haline gelmiştir. Bu anlamda gerek konaklama gerek okul gerekse de alışveriş masrafları uyarınca en uygun ülkelerden birisidir. Ayrıca her maddi şarta uygun olan Malta’da ekonomik olarak birçok seçenek bulma şansınız da vardır.

  • Kaliteli Dil Eğitimi

Dil eğitimi konusunda öncü bir ülke haline gelmek isteyen Malta, adada açılan tüm dil okullarını sıkı denetime tabi tutmaktadır. Yılda birkaç kez denetlenen dil okulları, gerekli şartları sağlamamaları halinde hizmet vermeye devam edemiyorlar. Bu anlamda sürekli olarak hizmet kalitesini artırmak zorunda olan dil okulları kaliteli dil eğitimi verirler. Nitekim dil okullarının hepsi; eğitimin tamamlanması halinde dünyaca kabul edilen eğitim sertifikaları vermektedir.

  • Kültürel Kaynaşma

Malta’nın ekonomik olarak çok uygun olması nedeniyle; dünyanın her yerinden yüzbinlerce insan her sene Malta’ya dil eğitimi almak için gitmektedir. Malta sokaklarında dünyanın her milletinden insanla tanışmanız oldukça yüksek ihtimaldir. Hal böyle olunca dil eğitimi almaya gelen kişiler; dünyanın her yerinden gelen insanlarla tanışabilir ve farklı milletlerden yüzlerce arkadaş edinebilirler.

  • Eğlence, Deniz, Kum, Güneş

Bir Akdeniz ülkesi olan Malta, eşsiz güzellikle plajlara ve sahillere sahiptir. Harika bir iklim kuşağında olması sayesinde Malta’ya dil eğitimine gelen kişilerin bir ayakları sürekli plajda ve denizde olur. Tam bir ada ülkesi olması nedeniyle, ülkenin her yerinde sonsuz bir eğlence anlayışı hakimdir. Bu kapsamda Malta’da hem dil eğitimi alıp hem de eğlencenin dibine vurabilirsiniz. Bugün kadar Malta’ya gidip de eğlenmeden döndüm diyen birini bulamazsınız.

  • Malta Mutfağı

Turizm ve eğitim sektörünün oldukça gelişmiş olması; Malta mutfağını da etkilemiştir. Hali hazırda bir Akdeniz ülkesi olması sebebiyle kendine has güzel bir mutfağı bulunan Malta’da; bunun dışında birçok ülkenin restorantına da rastlayabilirsiniz. Özellikle Türkiye’den Malta’ya dil eğitimi için gidenler; adada birçok Türk restorantına rastlayabilirler. Ancak Malta mutfağına özgü yemekleri yemeden dönmenizi tavsiye etmeyiz.

  • Kolay Vize

Yabancı ülkede bulunan dil okullarından dil eğitimi almanın en sıkıntılı tarafı gidilecek olan ülkenin vizesini almaktır. Nitekim ortalama bir Avrupa ülkesi, vize vermek için haftalarca uğraştırabilir ve işin sonunda vize vermeyebilir. Bu anlamda daha kolay vize veren Malta’da dil eğitimine gitmek daha avantajlı olacaktır.

  • Ulaşım Kolaylığı

Malta’nın en avantajlı özelliklerinden biri ülkemize çok yakın olmasıdır. Eğer Malta’ya gemiyle bile gitmeye karar verseniz maksimum iki buçuk saat sonra Malta adasında olabilirsiniz. Nitekim Malta’ya gidebilmek için yapacağınız ulaşım masrafları da o denli düşecektir.

Malta dil eğitimi konusunda daha detaylı bilgiler almak isterseniz, Google üzerinden aracı firmaları araştırabilir ve uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

Yorum Yap