Neden Malta’da Eğitim?
Neden Malta’da Eğitim?

Ülkemizde İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin tercih ettikleri ülkeler arasında Akdeniz’de bir ada ülkesi olan Malta yer almaktadır. Malta yalnızca dil öğrenmek isteyen Türkler tarafından değil; tüm dünyada dil öğrenmek isteyen birçok kişi tarafından tercih edilen bir ülkedir. Malta Adasında 3 dil konuşulmaktadır. Bunlar; Maltaca, İngilizce ve İtalyancadır. İtalyancaya nazaran İngilizce, Malta halkı tarafından anadillerinden farksız şekilde konuşulmaktadır. Bunun sebebi ise Malta’nın yıllarca İngiliz sömürgesinde bulunmuş olmasıdır. Malta dil okulları uluslararası bir program ile varlık göstermektedir. Üne sahip çeşitli dil okulları Malta şubeleri ile öğrenci kabul etmektedir. Malta’ya İstanbul’dan direkt uçuş bulunmakta ve çok kısa bir sürede havayolu vasıtası ile İstanbul’dan Malta’ya erişim sağlanabilmektedir. Kolay ulaşım ve diğer ülkelere nazaran daha ekonomik olan dil okulları sayesinde Malta, dil eğitimi için çokça tercih edilen bir ülkedir. Ekonomik uygunluğun yanı sıra turistik açıdan da gelişmiş olan Malta dil öğrenmek isteyenler için bir cazibe merkezi konumundadır.

Birçok kültürün farklı esintilerini bir arada bulunduran ve bunun yanı sıra deniz turizmi ve eğlence anlayışı gelişmiş olan Malta dil öğrenmek isteyen öğrenciler için çok kaliteli ve güzel zaman geçirebilecekleri bir ülkedir. Tarih boyunca bir dönem Osmanlı imparatorluğu da dâhil olmak üzere birçok devlete ev sahipliği yapmıştır. Sokakları buram buram tarih kokmaktadır. Tüm bunların yanı sıra dil eğitimi için yurt dışına çıkılmadan önce kalınacak süre, barınılacak mekân, yeme-içme masrafları ve ekstra masraflar iyi analiz edildiğinde ve hem ekonomik açıdan uygun hem de dil eğitiminin kaliteli olması dikkate alındığında Malta diğer Avrupa ülkelerine göre daha cazip bir hal almaktadır. Malta’da bulunan dil okulları St Julians, Sliema ve Valetta’da yer seçmiş bulunmakta ve faaliyetlerine devam etmektedir. Okullar başlangıç seviyesi de dâhil olmak üzere tüm seviyelerde İngilizce eğitim fırsatı vermekte ve IELTS hazırlık, 8-17 yaş yaz okulları, genel İngilizce ve birebir İngilizce gibi programları bünyelerinde barındırmaktadır. Öğrenciler seviye tespit sınavları ile sınıflara yerleştirilmektedir.

Neden Malta’da Eğitim?

Malta’daki Dil Okulları

Malta’da bulunan başlıca 11 dil okulunun isimleri; Ec English, Lal/Iels, Lal/Iels, English Language Academy, Ese, Club Class, Am Language, Linguatime, Gv Malta, Link School Of English, Ace English olarak sıralanmaktadır. Yurt dışı eğitim danışmanlıkları sayesinde okullara kayıt yapılmakta ve birçok avantajdan faydalanılmaktadır. Paketler halinde fiyatlar belirlenmektedir. Okulların fiyatlarını konaklanacak yerin niteliği ve kalınacak odanın kişi kapasitesi dahi etkilemektedir. Öğrenciler genellikle paylaşımlı öğrenci evleri, yurt konaklaması ve aile yanında konaklama gibi seçenekler arasından seçim yapmaktadır. Bunların dışında rezidans ve oteller de konaklama için seçeneklerdir. Okulların fiyatlarını eğitim süreleri de etkilemekte olup okullar minimum 2 hafta maksimum 36 hafta eğitim vermektedir. Eğitim danışmanlıkları, konaklama imkânı, bazı okullarda beach club ve fitness merkezi üyeliği, okulların içinde ve yurtlarda ücretsiz internet erişim imkanı, havalimanı karşılama ve uğurlama, aile yanında konaklama durumlarında hafta içi günlerde kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonu tüm öğünler, eğitim süresince ücretsiz danışmanlık hizmeti gibi birçok imkan sunmaktadır.

Malta Dil Okulları Ücretleri

Malta dil okulları 2020 güncel fiyat listeleri incelendiğinde eğitim danışmanlığı sitelerince belirlenen paketler dâhilinde 4 haftalık eğitim süreci fiyatlarının ortalama 1200 Euro ile 1500 Euro arasında, 8 haftalık eğitim süreçlerinin ortalama fiyatının ise 1700 Euro ile 2200 Euro arasında, 12 haftalık eğitim süreçlerinin 2460 Euro ile 4000 Euro arasında, 24 haftalık eğitim süreçlerinin ise 4800 Euro ile 7600 Euro arasında farklılıklar gösterdiği görülmektedir. Bazı okullar öğrencilerin gidiş dönüş uçak biletlerini karşılamaktadır.  Malta’da İngiliz eğitim sistemi referans alındığından dolayı verimli ve kaliteli dil eğitimi öğrencilerin beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Eğitim alınacak okul seçilirken okulun butik okul mu yoksa zincir okul mu olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Malta’da yaşam ve eğitim fiyatları Avrupa ülkelerine göre ekonomik olduğundan dolayı her bütçeye uygun dil okulu seçeneği mevcuttur. Dil okullarının eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Aynı zamanda turistik de bir bölge olan Malta farklı milletlerden birçok insanla iletişim kurma imkanı sağlamaktadır.  Malta İngilizce dil eğitimi için nitelikli ve güvenilir bir tercih olabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir