1. Anasayfa
  2. Dil Eğitimi

Malta’da Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Malta’da Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Malta'da Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Yurt dışında dil eğitimi alan öğrenciler akademik açıdan kendilerini geliştirebileceği gibi iş hayatına atıldıkları dönemlerde iyi derecede yabancı dil becerisi edinecekleri için kariyer açısından diğer iş görenlerden daha avantajlı bir konumda olacaklardır.

Türkiye de günümüz döviz kurları düşünüldüğünde yabancı bir ülkede dil eğitimi almak öğrencilere ciddi anlamda maddi bir külfet oluşturmaktadır. Bu sebeple dil eğitimi almak için gidilebilecek  ülkeler arasında uygun fiyat seçeneği sağlayan Malta öğrencilerin öncelikli tercih sebebi olmaktadır.

Malta uygun fiyat seçenekleri sunan ve kaliteli bir dil eğitimi veren ülkeler arasındadır. Ülkede uygun dil okulu fiyat seçenekleri ile eğitim alabilmenin yanı sıra Türkiye’ye yakın olması, kültür farklılıklarına açık bir ülke olması , Akdeniz iklimini ve yemek kültürünü içerisinde barındırması Malta‘nın öğrenciler tarafından tercih edilmesindeki en büyük etkenlerdir.

Malta'da Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Malta’da Dil Okulu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Okul seçerken alacağınız danışmalık hizmet kalitesi ve aracı kurum önemlidir

Adaların birleşmesi ile ülke halini alan Malta’da dil eğitimi için okul seçerken dikkat edilmesi gereken ilk unsur sizi dil okuluna yönlendirecek eğitim danışmanının konuya hakim olması ve aracı kurumun yurt dışındaki dil okullarıyla olan bağlantısının sağlam olması gerektiğidir. Her öğrenci için ihtiyaca uygun bir dil programı hazırlanmasına yardımcı olan eğitim danışmanlarının yurt dışına gidildiğinde de öğrencilere verilecek danışmanlık hizmetine devam edip etmeyeceği sorgulanmalıdır.

  • Eğitim göreceğiniz okul binasının merkezi bir alanda bulunması gerekliliği

Dil eğitimi alacağınız okulun konumu önemlidir. Merkezi bir bölgede bulunan okulda alacağınız dil eğitimi yanında eğitim dışı aktivitelerden de kolaylıkla faydalanabilmek dikkat edilmesi gereken önemli bir detaydır.

  • Alınacak dil eğitim programının önceden belirlenmesi gerekliliği

Malta da dil okulu seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka unsurda hangi dil programına kayıt yaptırmanız gerektiğidir. Dil eğitim programının sizin amacınıza uygun olup olmadığı önceden belirlenmelidir. Ders saatleri ve program içerikleri gözden geçirilmelidir.

  • Dil okullarının sunduğu promosyonların takip edilmesi gerekliliği

Malta’da kaliteli ve iyi eğitim veren dil okullarının kampanya dönemleri takip edildiğinde diğer öğrencilerin aldığı iyi bir dil eğitimini aynı kalitede ve daha uygun fiyatlara alma fırsatı yakalamış olursunuz. Ayrıca erken kayıt imkanlarından faydalanarak daha düşük ücretler karşılığı dil eğitimi almak mümkün olabilmektedir. Bir diğer dikkat edilecek konu ise eğitim masrafı dışında öğrencinin karşısına çıkabilecek konaklama gibi ek masraflardır. Öğrenci okulunu araştırırken karşılaşabilecek olduğu okul kayıt masrafı, eğitim materyalleri gibi ek masraflar olup olmayacağı araştırmasını yapmalıdır.

  • Dil okulları ile ilgili referansların değerlendirilmesi gerekliliği

Malta’da yaklaşık 50 dil okulu bulunmaktadır. Bu okullar arasında seçim yaparken referanslar da dikkate alınabilir. Okulun web sayfasını ziyaret ederek öğrenci yorumlarını okuyarak ya da Malta’da eğitim almış tanıdıklardan bilgi alışverişi yaparak hangi okulun daha iyi olduğu hakkında fikir edinilebilir. Ayrıca dil eğitimi veren okuldan alacağınız sertifikanın uluslararası geçerliliği olup olmadığı sorgulanmalıdır.

  • Okul öğrenci kapasitesine dikkat edilmesi gerekliliği

Okulların öğrenci kapasiteleri  önemlidir. Kalabalık bir öğrenci kapasitesine sahip okullarda daha fazla kişi ile tanışarak sosyalleşme açısından avantaj sağlanabilir. Kalabalık okullarda daha fazla sosyal aktivite gerçekleştiği için  daha geniş imkanlardan da faydalanılabilir.

Bir diğer hususta okullardaki Türk öğrenci kapasitesidir. Kaliteli bir dil eğitimi açısından daha az Türk öğrenci kapasitesine sahip okulları tercih etmek öğrenciler için faydalı olacaktır.

  • Okulun ileri ki dönemlerde ek maddi külfet yaratıp yaratmayacağını bilme gerekliliği

Okul kaydınızı iptal edebilme veya askıya alabilme hakkınızın olup olmadığı konularına da dikkat etmek gereklidir. Olası sebeplerden dolayı bu haklar kullanıldığında öğrenciye maddi külfetinin olup olmayacağı gibi konuları önceden bilmekte fayda olacaktır.

Malta'da Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Neden Malta’da Dil Eğitimi Almalı

Malta yabancı dil eğitimi alabileceğiniz en ekonomik ülkeler arasında yer almaktadır.

Maltadaki yerli halkın ana dili Maltaca olsa da ülkede ana dil olarak İngilizce konuşulmaktadır. Maltada yaşarken manavından kasabına, marketten cafeye iletişim kurulabilecek her yer de İngilizce konuşulmaktadır.

Dil eğitimi alırken Avrupa’nın diğer ülkelerini de gezmek gibi bir niyetiniz var ise Malta‘ya giderken alacağınız  schengen vizesi ile kolay ve ekonomik  seyahat etme imkanından faydalanabilirsiniz.

Malta eşsiz bir tarihe sahip bir turizm ülkesidir. Dil eğitimi alırken Tatil yapma imkanlarından da kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir