1. Ana Sayfa
 2. Linguatime Malta Dil Okulu
 3. Linguatime Malta Dil Okulu

Linguatime Malta Dil Okulu

Malta Dil Okulu Linguatime

Linguatime Malta dil okulu 1998 yılında Malta’da kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana Malta’da İnternational Association Language Centres (IALC) ve Malta’da olan İngilizce Öğretmenliği Federasyonu (FELTOM) tarafından Malta’da önde gelen dil okulları arasına girmeyi hak kazanmıştır. 22 yıllık kuruluş ve 40’ın üzerinde, farklı ülkelerden gelen on binlerce öğrenciye başarılı bir şekilde hizmet vermiştir. 2010 yılından bu yana, eğitim alan öğrenciler İngilizce eğitimi için en uygun yerin Linguatime Malta dil okulu olduğunu beyan ettiler.

Linguatime Malta dil okulu yakın zamanda binasına tadilat yaptı. Modernin ve gelenekselliğin buluştuğu bu bina denize yakın bir şekilde konum almıştır. Sliema’da bulunan bu okul yakınındaki sahil karşısında eşsiz bir deniz manzarası sunmaktadır.

Öğrencinin rahat olması amaçlanarak tasarlanmış Linguatime Malta dil okulu mola odası, Televizyon odası, açık havada dinlenme terası, yiyecek ve içecek ihtiyacınızı giderecek yerleri bulunmaktadır.

Orta büyüklükte eğitim merkezi olarak donatılmasına dikkat edilmiş. Sınıflar öğrencinin rahat edebileceği kadar rahat ve az kişilidir. Öğrencilerin kaynaşması ve İngilizce pratik yapabilmesi için ideal bir ortam sunmaktadır. Bunun yanı sıra okul çok büyük ve kalabalık bir yapıya sahip değildir. Bundan ötürü öğrenciler kişisel hedeflerine rahat ulaşabilmektedir.

Linguatime dil okulu öğrenciler için en iyi sonucu almak için sürekli bir şekilde planlamalar yapmaktadır. Bu planlamalar arasında müfredatın geliştirilmesi ve öğrencilerin İngilizce öğrenimini kolaylaştırmak gibi hedefleri bulundurmaktadır. Öğrenciler eğlenerek öğrenmeyi sevdikleri için bu öğrenim aşamasında hem eğlenmesinden geri kalmadan hem de öğrenimi aksatmadan tercih edilebilecek en iyi dil okulları arasında Linguatime dil okulu gelmektedir.

Linguatime Dil Okulu Kurs ve Ders Olanakları;

Dil öğreniminde nasıl bir yabancı dil istediğiniz önemli bir konudur. İster iş İngilizcesi isterseniz de genel İngilizce tercihinizi yaparken bunları hedefleriniz ve amaçlarınız doğrultusunda seçmelisiniz. Kurs seçiminiz sizin dil öğrenme tutkunuzu belirleyecektir. Linguatime Malta dil okulu sizlere geniş yelpazeli bir eğitim modeli sunmaktadır. Bu kursları kısaca şöyle özetleyebiliriz;

 • Genel İngilizce Dersi – Yoğun İngilizce dersi (haftalık 20 ve 30 saat seçeneği)

Linguatime dil okulu her pazartesi genel İngilizce eğitimine başlayan sınıflar bulundurmaktadır. Bundan ötürü istediğiniz herhangi bir pazartesi günü eğitim alma şansınız var. Sizin seviyenize göre sınıflara yerleştirilirsiniz. Her ders saat süresi 45 dk. Sürmektedir.

 • Birebir İngilizce Dersi

Birebir İngilizce ders seçeneği ile sınıflarda durmadan yüz yüze eğitim alma imkanınız bulunuyor. Öğretmenler sizinle özel olarak ve sizin gelişimizi takip ederek bir çalışma programı uygulamaktadır. Yabancı dil dersi alırken sizlere özel notlar tutarak yine size özel bir çalışma programı uygulamaktadır.

 • Work English (İş İngilizcesi)

Eğer iş hayatınızda İngilizce eğitimin zorunluluk olduğunu anlamışsanız bu eğitim tam size göre. İş hayatınızda kariyer basamaklarını tırmanırken bir dilin kariyerinizi engellemeye izin vermeyin. İşiniz sürekli bir şekilde sizden İngilizce istiyorsa bu eğitimi almanızda fayda var.

 • Sınava Hazırlık Kursu (TOEFL, IELTS ve TOEIC)
 • Çoğu Malta dil okulları sınava yönelik bu tip eğitimler sunuyor. Bu eğitimlerin temel amacı sadece sınav odaklı eğitim vermeleridir.

Bu kurs seçeneklerinin fazla olması her insanın ihtiyacına göre kurs seçme olanağı sunmaktadır. Ayrıca her bireye ayrı ayrı hitap etmektedir. Malta dil okulu Linguatime bu geniş yelpazeli eğitim modeli ile birçok öğrencinin beğenisini toplamayı başarmıştır.

Linguatime Malta Dil Okulu Nerede?

Okul binasından çıkar çıkmaz sizi güzel bir sahil ve deniz manzarası karşılıyor. Çıktığınız anda hemen şehir hayatına karışabiliyorsunuz. Sahil etrafında farklı farklı kafeler, restoranlar ve birçok sosyal edilecek yer ile karşılaşıyorsunuz. Diğer tarafta ise Malta’da eğlencenin kalbi ve sosyal noktası olan St. Julians’a birkaç dakika içinde varıyorsunuz. Durgun sosyal hayattan, gece kulüplerine gibi birçok sosyal alan sizi bekliyor. Linguatime Malta dil okulu bu yukarıda saydığımız tüm sosyal olanaklara çok yakın. Linguatime dil okulunun merkezi bir yerde olmasından ötürü hiçbir yere uzun yolculuklar yapmanıza gerek kalmıyor. Konumun merkezi olması pek çok dil okulunun fiyatının artmasına sebep olmaktadır. Fakat Linguatime dil okulu böyle bir fiyat politikası izlememektedir.

Linguatime Malta Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

Linguatime Malta dil okulu bünyesinde barındırdığı geniş konaklama seçenekleri ile her bütçeye ve konfora göre konaklama seçenekleri sunmaktadır. Linguatime Malta dil okulu sunduğu konaklama seçenekleri şu şekildedir;

 • Paylaşımlı Apart Konaklama

Bu konaklama seçeneğinde Dil okulunun belirlediği yurtlarda kalmaktasınız. Her dairde ortalama 6 öğrencinin tek veya iki kişilik odalarda kalması şartıyla sağlanır. Daireler okulu uzak değillerdir yürüme mesafesi yakınındadır. Paylaşımlı apart da tam donanımlı mutfak, ortak kullanılan salon, internet hizmetleri bulunmaktadır. Bu konaklama türünde yemek öğrenciler tarafından sağlanmaktadır. Bunu iş bölümü yaptığınız daire arkadaşlarınızla veyahut çevredeki yakın restoranlardan karşılayabilirsiniz.

 • Aile Yanı Konaklama

Dil okulunun tahsis ettiği aile yanlarında kalma seçeneğinizde bulunmaktadır. Aile yanı konaklama türünde yemek dahildir. Aile yaptığı yemekleri size verir. Ailelerin evi dil okuluna yakındır ve yürüme mesafesindedir. Bu konaklama seçeneği sizin aile ile bol bol yabancı dil pratiği yapmanıza olanak sağlar. Bu sayede yabancı diliniz daha çok gelişir.

Linguatime Malta Dil Okulunun Kampüs Olanakları?

Linguatime Malta dil okulu kampüsü diğer okullara nazaran daha gelişmiş ve modernizedir. Sınıflar ferah ve klimalı, modern sınıf tahtaları ile donatılmış sınıflar. Okulun tamamında internet erişimi bulunuyor. İnternet erişimi tüm öğrenciler için ücretsizdir. Yurtdışında ücretsiz internet sağlanması önemlidir. Bazı dil okulları internet hizmetini haftalık 15 Euro gibi ücretlerle sunmaktadır. Okul içinde bilgisayarlar ve bir adet laboratuvar bulunmaktadır. Bu sayede e-learning adı verilen teknolojik çalışmalara da katılabilirsiniz. Kişisel internet gereksinimlerinizi rahat bir şekilde ücretsiz olarak karşılayabilirsiniz. Okulda son derece iyi bir kütüphane altyapısı bulunuyor. Bu sayede araştırmalarınızı ve eğitim seviyenizi ilerletebilirsiniz.

Linguatime Malta Dil Okulu Avantajları

Linguatime Malta dil okulu avantajları bu maddede sıralamaya çalışacağız. Malta’nın İngilizce açısından en büyük avantajı günlük hayatta Malta halkının İngilizce konuşmasıdır. Linguatime Malta dil okulunun deniz kıyısında ve turistik bir şehir olması diğer avantajlarından birisidir. Aşağıda diğer avantajlarını sayacağız birer birer.

 • İlk Günde Size Özel Karşılama Hizmet

İlk gün gideceğiniz yeri bilmemeniz ve kaybolmanız durumu oldukça normaldir. Linguatime dil okulu sizi ilk indiğiniz andan itibaren sizi havaalanında karşılamaktadır. Sizin kalacağınız yurda veya ailenin yanına bizzat kendileri götürmektedirler.

 • Linguatime Dil Okulunun Konumu Malta’daki Turistik Şehirlerden Birisinde Olması

Linguatime Dil okulu Malta ülkesinin en gözde şehirlerinden olan Sliema da yer almaktadır. Fazla sayıda restoran, kafe ve sahil bulunması şehrin ne denli güzel olduğunu gösteriyor.

 • Yabancı Arkadaşlar ile İngilizce Pratik Yapmanız Çok Yüksek

Yurtdışında eğitim almanın en önemli yanı farklı kültürden insanlar ile tanışma fırsatınız olmasıdır. Türkiye’de Türk arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz ile ne kadar İngilizce pratik yapmayı denesek te zorlandığımız zaman hemen Türkçe kullanmaya başlıyoruz. Fakat yabancı bir insan ile konuşurken böyle imkanımız olmadığı için mecbur İngilizce konuşmak zorundayız. Zorlandığımız anda bırakmak yerine İngilizce konuşmaya devam etmek zorundayız. Bu durumda İngilizce seviyemize olumlu yönde etki etmektedir.

 • Konakladığınız Yer Dil Okulunuza Yürüme Mesafesinde

Linguatime Malta dil okulu öğrencilere geniş konaklama seçeneği sunmasının yanında her türlü konaklamayı dil okuluna yakın olacak şekilde planlamıştır. Bu durumda dil okulu öğrencileri ekstra bir ücret ödemeden kurtulmuş olmaktadır.

 • Linguatime Dil Okulunun Sosyal Aktiviteleri

Herkes dil okuluna yabancı dil öğrenmek için gider. Fakat arada eğlenmek herkesin hakkı. Linguatime dil okulunun her kesime hitap edecek bir şekilde sosyal aktiviteleri bulunmaktadır. Dil okulu bu aktiviteleri herkese kolay bir şekilde sunmaktadır. Katılıp katılmamak sizin elinizde.

Yorum Yap