1. Anasayfa
 2. Linguatime Malta Dil Okulu

Linguatime Malta Dil Okulu

Linguatime Malta Dil Okulu

Linguatime Malta dil okulu 1998 yılında Malta’da kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana Malta’da İnternational Association Language Centres (IALC) ve Malta’da olan İngilizce Öğretmenliği Federasyonu (FELTOM) tarafından Malta’da önde gelen dil okulları arasına girmeyi hak kazanmıştır. 22 yıllık kuruluş ve 40’ın üzerinde, farklı ülkelerden gelen on binlerce öğrenciye başarılı bir şekilde hizmet vermiştir. 2010 yılından bu yana, eğitim alan öğrenciler İngilizce eğitimi için en uygun yerin Linguatime Malta dil okulu olduğunu beyan ettiler.

Linguatime Malta Dil Okulu, Sliema’da bulunmaktadır. Söz konusu bölge Malta’nın sahil kenarında bulunan bir araç yolunun yanındadır. Bu bölge Malta’nın en değerli bölgesidir diyebiliriz. Denize sıfır olan bu yerde son derece lüks yapılar göze çarpıyor. Malta’nın en meşur sahil şehirlerinden birisidir. 

Linguatime Malta dil okulu yakın zamanda binasına tadilat yaptı. Modernin ve gelenekselliğin buluştuğu bu bina denize yakın bir şekilde konum almıştır. Sliema’da bulunan bu okul yakınındaki sahil karşısında eşsiz bir deniz manzarası sunmaktadır.

Öğrencinin rahat olması amaçlanarak tasarlanmış Linguatime Malta dil okulu mola odası, Televizyon odası, açık havada dinlenme terası, yiyecek ve içecek ihtiyacınızı giderecek yerleri bulunmaktadır.

Orta büyüklükte eğitim merkezi olarak donatılmasına dikkat edilmiş. Sınıflar öğrencinin rahat edebileceği kadar rahat ve az kişilidir. Öğrencilerin kaynaşması ve İngilizce pratik yapabilmesi için ideal bir ortam sunmaktadır. Bunun yanı sıra okul çok büyük ve kalabalık bir yapıya sahip değildir. Bundan ötürü öğrenciler kişisel hedeflerine rahat ulaşabilmektedir.

Linguatime dil okulu öğrenciler için en iyi sonucu almak için sürekli bir şekilde planlamalar yapmaktadır. Bu planlamalar arasında müfredatın geliştirilmesi ve öğrencilerin İngilizce öğrenimini kolaylaştırmak gibi hedefleri bulundurmaktadır. Öğrenciler eğlenerek öğrenmeyi sevdikleri için bu öğrenim aşamasında hem eğlenmesinden geri kalmadan hem de öğrenimi aksatmadan tercih edilebilecek en iyi dil okulları arasında Linguatime dil okulu gelmektedir.

Linguatime Dil Okulu Kurs ve Ders Olanakları;

Malta’nın eğlence merkezi St. Julians’tır. Sliema da buraya 10 dakika yürüyüş mesafesindedir. Bu imkândan istifade ederek gündüz şartlarında eğitiminize devam ederken gece saatlerinde de eğlence mekânlarında vakit geçirebilirsiniz. Linguatime Malta Dil Okulu, bu ülkedeki dil okulları arasında son derece ekonomik ve kaliteli bir eğitim kurumudur.

Bu yıl 22. Yıldönümünü kutlayan okul, sistemdeki tüm sorunları bu sürede çözmüş, öncü bir eğitim kurumudur. Okul, 46 ulustan öğrenci kabul etmekte olup, çok kültürlü bir yapıya sahiptir.

Dil öğreniminde nasıl bir yabancı dil istediğiniz önemli bir konudur. İster iş İngilizcesi isterseniz de genel İngilizce tercihinizi yaparken bunları hedefleriniz ve amaçlarınız doğrultusunda seçmelisiniz. Kurs seçiminiz sizin dil öğrenme tutkunuzu belirleyecektir. Linguatime Malta dil okulu sizlere geniş yelpazeli bir eğitim modeli sunmaktadır. Bu kursları kısaca şöyle özetleyebiliriz;

 • Genel İngilizce Dersi – Yoğun İngilizce dersi (haftalık 20 ve 30 saat seçeneği)

Linguatime dil okulu her pazartesi genel İngilizce eğitimine başlayan sınıflar bulundurmaktadır. Bundan ötürü istediğiniz herhangi bir pazartesi günü eğitim alma şansınız var. Sizin seviyenize göre sınıflara yerleştirilirsiniz. Her ders saat süresi 45 dk. Sürmektedir.

 • Birebir İngilizce Dersi

Birebir İngilizce ders seçeneği ile sınıflarda durmadan yüz yüze eğitim alma imkanınız bulunuyor. Öğretmenler sizinle özel olarak ve sizin gelişimizi takip ederek bir çalışma programı uygulamaktadır. Yabancı dil dersi alırken sizlere özel notlar tutarak yine size özel bir çalışma programı uygulamaktadır.

 • Work English (İş İngilizcesi)

Eğer iş hayatınızda İngilizce eğitimin zorunluluk olduğunu anlamışsanız bu eğitim tam size göre. İş hayatınızda kariyer basamaklarını tırmanırken bir dilin kariyerinizi engellemeye izin vermeyin. İşiniz sürekli bir şekilde sizden İngilizce istiyorsa bu eğitimi almanızda fayda var.

 • Sınava Hazırlık Kursu (TOEFL, IELTS ve TOEIC)
 • Çoğu Malta dil okulları sınava yönelik bu tip eğitimler sunuyor. Bu eğitimlerin temel amacı sadece sınav odaklı eğitim vermeleridir.

Bu kurs seçeneklerinin fazla olması her insanın ihtiyacına göre kurs seçme olanağı sunmaktadır. Ayrıca her bireye ayrı ayrı hitap etmektedir. Malta dil okulu Linguatime bu geniş yelpazeli eğitim modeli ile birçok öğrencinin beğenisini toplamayı başarmıştır.

Linguatime Malta Dil Okulu Avantajları

Linguatime Malta Dil Okulu’nda eğitim alarak birçok avantaja da sahip olabilirsiniz. Söz konusu avantajları aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

 • Bahse konu okul Malta’nın en köklü ve dünyada tanınmış eğitim kurumlarından biridir.
 • Okul, çok uluslu bir yapıda olup İngilizceyi en iyi eğitim programında öğreten kurumların başında gelir. Bu okulda kurs alarak iyi bir dil seviyesi yakalayabilirsiniz. 
 • Malta halkı da İngilizce konuştuğu için pratik yapma alanınız çok geniştir.
 • Eğitim verilen sınıflarda son derece teknolojik imkânlarla döşenmiş altyapı kullanılmaktadır.
 • Sınıfların tamamında klima bulunmakta, internet ve wi-fi altyapısı vardır.
 • Okul, uluslararası kalite dernekleri tarafından sertifikalandırılmış bir kurumdur. Bu kapsamda okul FELTOM, IALC ve EFL izleme kurulunun da bir parçasıdır.
 • Okulun tüm konaklama mekânları okula yürüme mesafesindedir.
 • Okul personeli kendini çok geliştirmiş profesyonel bir ekipten oluşmaktadır. Güler yüzlü personel ile İngilizceyi en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.

Linguatime Malta Dil Okulu Nerede?

Okul binasından çıkar çıkmaz sizi güzel bir sahil ve deniz manzarası karşılıyor. Çıktığınız anda hemen şehir hayatına karışabiliyorsunuz. Sahil etrafında farklı farklı kafeler, restoranlar ve birçok sosyal edilecek yer ile karşılaşıyorsunuz. Diğer tarafta ise Malta’da eğlencenin kalbi ve sosyal noktası olan St. Julians’a birkaç dakika içinde varıyorsunuz. Durgun sosyal hayattan, gece kulüplerine gibi birçok sosyal alan sizi bekliyor. Linguatime Malta dil okulu bu yukarıda saydığımız tüm sosyal olanaklara çok yakın. Linguatime dil okulunun merkezi bir yerde olmasından ötürü hiçbir yere uzun yolculuklar yapmanıza gerek kalmıyor. Konumun merkezi olması pek çok dil okulunun fiyatının artmasına sebep olmaktadır. Fakat Linguatime dil okulu böyle bir fiyat politikası izlememektedir.

Linguatime Malta Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

Linguatime Malta dil okulu bünyesinde barındırdığı geniş konaklama seçenekleri ile her bütçeye ve konfora göre konaklama seçenekleri sunmaktadır. Linguatime Malta dil okulu sunduğu konaklama seçenekleri şu şekildedir;

 • Aile yanında konaklama
 • Paylaşımlı öğrenci apartı konaklama
 • Rezidanslarda konaklama

Yukarıda da görüldüğü gibi okula eğitim maksadıyla gelen öğrencilerin konaklama için 3 farklı alternatifi bulunuyor.

 • Paylaşımlı Öğrenci Apartı Konaklama

Bu konaklama seçeneğinde Dil okulunun belirlediği yurtlarda kalmaktasınız. Her dairde ortalama 6 öğrencinin tek veya iki kişilik odalarda kalması şartıyla sağlanır. Daireler okulu uzak değillerdir yürüme mesafesi yakınındadır. Paylaşımlı apart da tam donanımlı mutfak, ortak kullanılan salon, internet hizmetleri bulunmaktadır. Bu konaklama türünde yemek öğrenciler tarafından sağlanmaktadır. Bunu iş bölümü yaptığınız daire arkadaşlarınızla veyahut çevredeki yakın restoranlardan karşılayabilirsiniz.

 • Aile Yanı Konaklama

Dil okulunun tahsis ettiği aile yanlarında kalma seçeneğinizde bulunmaktadır. Aile yanı konaklama türünde yemek dahildir. Aile yaptığı yemekleri size verir. Ailelerin evi dil okuluna yakındır ve yürüme mesafesindedir. Bu konaklama seçeneği sizin aile ile bol bol yabancı dil pratiği yapmanıza olanak sağlar. Bu sayede yabancı diliniz daha çok gelişir.

 • Rezidans Konaklama

Yine apart benzeri bir sisteme sahip olan rezistansta konaklama alternatifi de öğrenciler tarafından rağbet gösterilen mekanlardan biridir. Yine tek ve iki kişilik odalarda konaklayabilirsiniz. Rezidansta 24 saat esasına göre resepsiyon hizmeti de vardır.

Linguatime Malta Dil Okulunun Kampüs Olanakları?

Linguatime Malta dil okulu kampüsü diğer okullara nazaran daha gelişmiş ve modernizedir. Sınıflar ferah ve klimalı, modern sınıf tahtaları ile donatılmış sınıflar. Okulun tamamında internet erişimi bulunuyor. İnternet erişimi tüm öğrenciler için ücretsizdir. Yurtdışında ücretsiz internet sağlanması önemlidir. Bazı dil okulları internet hizmetini haftalık 15 Euro gibi ücretlerle sunmaktadır. Okul içinde bilgisayarlar ve bir adet laboratuvar bulunmaktadır. Bu sayede e-learning adı verilen teknolojik çalışmalara da katılabilirsiniz. Kişisel internet gereksinimlerinizi rahat bir şekilde ücretsiz olarak karşılayabilirsiniz. Okulda son derece iyi bir kütüphane altyapısı bulunuyor. Bu sayede araştırmalarınızı ve eğitim seviyenizi ilerletebilirsiniz.

Linguatime Malta Dil Okulu Nasıldır?

Yukarıda da kısmen değinildiği gibi okul, dil eğitimi konusunda son derece gelişmiş eğitim kurumları arasındadır. Okulun konumu sayesinde eğitim aldığınız süreci seyahat ederek geçirmek zorunda kalmıyorsunuz.

Merkezden uzak olan okulları tercih ettiğinizde okula gidiş geliş süresi ayrı bir vakit kaybına neden oluyor. Bu nedenle merkeze yakın konumda okulların tercih edilmesi çok daha mantıklı olacaktır.  Bahse konu okul da ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacak nitelikte, merkezi konumda bir bölgededir.

Okulda öğretmen ve yöneticilerin en dikkat ettiği husus devamsızlıktır. Bu okulda eğitim almak istiyorsanız devamsızlık konusuna özel hassasiyet göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Linguatime Malta Dil Kursu Aktiviteleri

Linguatime Malta Dil Okulu, çok kapsamlı aktivitelerin olduğu bir eğitim kurumudur. Okuldaki öğrenci çeşitliliği fazla olduğundan öğrencilerin sosyalleşmesine ayrıca önem verilir. Bu sayede öğrenciler okul döneminde derslerinde verimli vakit geçirirken ders dışında da aktiviteler ile sosyalleşme ve pratik imkânına sahip olurlar.

Her hafta farklı bir aktivite programının uygulandığı eğitim kurumunda çeşitli parti ve eğlence programları düzenlenir. Söz konusu aktiviteler genellikle aşağıdaki başlıklarda icra edilir.

 • Hoş geldin partileri
 • Şehir gezileri
 • Plaj eğlenceleri
 • Konser ve buna benzer sosyal aktiviteler
 • Parti organizasyonları

Yukarıda sayılan aktivitelere katılarak Malta’nın tadını çıkarabilirsiniz. Okul dışı zamanlarda eğlenceye vakit ayırabilir, Malta’yı kültürel anlamda da tanımış olursunuz.

Linguatime Malta Dil Nasıl?

Linguatime Malta dil okulu nasıl ? Malta’nın İngilizce açısından en büyük avantajı günlük hayatta Malta halkının İngilizce konuşmasıdır. Linguatime Malta dil okulunun deniz kıyısında ve turistik bir şehir olması diğer avantajlarından birisidir. Aşağıda diğer avantajlarını sayacağız birer birer.

 • İlk Günde Size Özel Karşılama Hizmet

İlk gün gideceğiniz yeri bilmemeniz ve kaybolmanız durumu oldukça normaldir. Linguatime dil okulu sizi ilk indiğiniz andan itibaren sizi havaalanında karşılamaktadır. Sizin kalacağınız yurda veya ailenin yanına bizzat kendileri götürmektedirler.

 • Linguatime Dil Okulunun Konumu Malta’daki Turistik Şehirlerden Birisinde Olması

Linguatime Dil okulu Malta ülkesinin en gözde şehirlerinden olan Sliema da yer almaktadır. Fazla sayıda restoran, kafe ve sahil bulunması şehrin ne denli güzel olduğunu gösteriyor.

 • Yabancı Arkadaşlar ile İngilizce Pratik Yapmanız Çok Yüksek

Yurtdışında eğitim almanın en önemli yanı farklı kültürden insanlar ile tanışma fırsatınız olmasıdır. Türkiye’de Türk arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz ile ne kadar İngilizce pratik yapmayı denesek te zorlandığımız zaman hemen Türkçe kullanmaya başlıyoruz. Fakat yabancı bir insan ile konuşurken böyle imkanımız olmadığı için mecbur İngilizce konuşmak zorundayız. Zorlandığımız anda bırakmak yerine İngilizce konuşmaya devam etmek zorundayız. Bu durumda İngilizce seviyemize olumlu yönde etki etmektedir.

 • Konakladığınız Yer Dil Okulunuza Yürüme Mesafesinde

Linguatime Malta dil okulu öğrencilere geniş konaklama seçeneği sunmasının yanında her türlü konaklamayı dil okuluna yakın olacak şekilde planlamıştır. Bu durumda dil okulu öğrencileri ekstra bir ücret ödemeden kurtulmuş olmaktadır.

 • Linguatime Dil Okulunun Sosyal Aktiviteleri

Herkes dil okuluna yabancı dil öğrenmek için gider. Fakat arada eğlenmek herkesin hakkı. Linguatime dil okulunun her kesime hitap edecek bir şekilde sosyal aktiviteleri bulunmaktadır. Dil okulu bu aktiviteleri herkese kolay bir şekilde sunmaktadır. Katılıp katılmamak sizin elinizde.

Linguatime Malta Dil Okulu Hakkındaki Yorumlar

Geçmiş dönemlerde okula eğitim maksadıyla giden öğrencilerin yorumları genel anlamda değerlendirildiğinde aşağıdaki sonuçlar elde ediliyor.

 • Öğrenciler okulun sosyal eğitim olanakları, sosyal imkânlar ve Malta halkından son derece memnun şekilde ülkeye dönmüşlerdir.
 • Öğrenciler okuldaki profesyonel öğretmen kadrosunun eğitim şekli ve yaklaşımlarından memnun kalmışlardır.
 • Eğitim alan bireyler eğitim sonunda yabancı dil seviyelerinde gözle görülür bir ilerleme kaydetmişlerdir. 
 • Konaklama yerlerinin temizliği ve yeme-içme olanakları yeterli seviyededir.

Linguatime Malta Türk Öğrenci Oranı Nasıldır?

Linguatime Malta Dil Okulu’nda öğrenci dağılımı daha çok Alman, Fransız ve Japon milletlerini içerir. Söz konusu okul Türkler tarafından çok fazla bilinmeyen bir eğitim kurumudur. Özellikle yaz aylarındaki İngilizce eğitim programlarına katılan çok fazla öğrencilerin olduğu görülüyor. Eylül ayından itibaren de Türk öğrencilerin okuldaki ağırlığı azalıyor. Her en kadar Türk öğrenci ağırlığı düşük gibi görünüyor olsa da hâlihazırda okulun yıllık ortalama Türk öğrenci nüfusu % 9 dolaylarındadır. 

Linguatime Malta Dil Okulu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Okulda eğitim alma niyetinde olan öğrencilerin aklına birçok soru gelmektedir. Aşağıda bu sorulara kısa cevaplarla yer verilmiştir.

 • Okulun konaklama mekânları ne kadar uzaktadır?

Konaklama mekânlarının en uzağı okula 15 dakika yürüme mesafesindedir.

 • Plaj okula yakın mıdır?

Evet, plaj okula çok yakındır. 10-15 dakikalık yürüyüşle plaja ulaşabilirsiniz. Malta’nın plajlarının meşhur olduğunu düşündüğünüzde dil eğitiminin yanında eğlenceli anılar da elde edebilirsiniz.

 • Eğitim aldığım sınıfta ortalama kaç öğrenci olacak?

Eğitim aldığınız sınıfta ortalama 12-14 öğrenci bulunur. Son derece ferah ve konforlu ortamlarda eğitim alacaksınız.

 • Sınıflar ne şekilde belirlenir?

Sınıflar belirlenirken uluslar homojen şekilde dağıtılır. Bu kapsamda okulun eğitim politikasına göre rahatsızlık duyulacak ulusların aynı sınıfta olmamasına dikkat edilir.

 • Okulda yeni kur eğitimleri hangi gün başlar?

Okulda kurun başlangıcı Pazartesi günleridir.

 • Eğitime arkadaşımla birlikte katılırsam aynı odada kalabilir miyim?

Evet, söz konusu durumu belirtmeniz durumunda konaklama planlaması aynı odada kalacağınız şekilde yapılır.

 • Okula gelirken laptop getirmem gerekir mi?

Okulun böyle bir talebi yoktur. Siz arzu ederseniz laptopunuzu yanınızda götürebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir