1. Ana Sayfa
 2. ESE Malta Dil Okulu
 3. ESE Malta Dil Okulu

ESE Malta Dil Okulu

images

ESE Malta dil okulu Malta’nın köklü dil eğitimi veren kurumları arasında ve 50 yıllık bir geçmişe sahiptir. ESE Malta dil okulu Sean LeGault isminde bir eğitimci ve bir yönetici tarafından kuruldu. Claret Group şirketler grubuna ait olan ESE Malta dil okulu müşterilerine en iyi hizmeti vermek için planlı bir çalışma yürütmektedir. ESE dil okulu Malta kuruluşundan bu yana birçok farklı ödüle layık görülmüştür. 2013 yılında UED tarafından Malta’nın en iyi dil okulu ödülünü almaya hak kazanmıştır. ESE Malta dil okulu St Julians’da tam ş0ehir merkezindedir. Etrafında tüm sosyal imkanları mevcut olana ESE Malta dil okulu Malta’da tercih edilebilecek dil okulları arasındadır. Bu yazımızda ESE Malta dil okulu hakkında fiyattan sosyal imkanlara kadar birçok farklı konuyu sizler için inceleyeceğiz.

ESE Malta Dil Okulu’nda Eğitim

ESE Malta dil okulu eğitimi sizin hangi amaçlarla yabancı dil öğrenmek istediğinize göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle sizlere dil seviyenize göre sınav yapılıp ona göre sınıflara yerleştirmektedirler. Malta dil okulları arasında ESE Malta dil okulu eğitimi çoğu kullanıcı tarafından pozitif geri dönüşler almıştır. ESE Malta dil okulunda eğitimi merak eden ve verilen kursları öğrenmek isteyen bireyler aşağıdaki sıralamaya göz atabilirler.

ESE Malta Dil Okulunda Verilen Kurslar;

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL, IELTS ve Cambridge hazırlık kursları
 • Business English
 • 13-17 yaş junior yaz kursları
 • 50 yaş üstü kurslar
 • Üniversite hazırlık kursları

ESE Malta dil okulu eğitimi seçenekli bir eğitim modeline sahip olup her bireye hitap etmeyi amaçlamaktadır. Çeşitliliğin fazla olması insanlara seçim esnasında kendi seviyelerine ve amaçlarına göre eğitim alma imkânı sunuyor. Malta dil eğitimi konusunda ESE Malta dil okulu eğitimi kendine farklı bir yer edinmiştir. Bu farklı yer edinmenin sebepleri vardır. Bu sebepler arasında sosyal faaliyetler, şehir merkezine yakınlık, verilen kurslar ve ücret politikası gelmektedir.

ESE Malta Dil Okulu Sosyal Faaliyetler

ESE Malta dil okulu sosyal faaliyetler konusunda öğrencilerine fazlaca seçenek sunmaktadır. ESE Malta dil okulundaki sosyal faaliyetlere katılmak için ilan panosunu düzenli takip etmeniz yeterli. Bu ilan panolarındaki faaliyetlere katılmak isteyen öğrenciler okulun girişinde bulunan aktivite departmanına isimlerini söyleyerek istedikleri faaliyetlere rahat bir şekilde katılım sağlayabilirler. ESE Malta dil okulunda sosyal faaliyetlere katılarak hem eğlenme hem de bol bol pratik yapma imkânına sahip olabilirsiniz. Malta dil okulu ESE sosyal faaliyetler düzenli olarak yapılmaktadır. Malta dil okulunda dağa tırmanma, tekne ile turlar ve su sporları da olmak üzere bir sürü sosyal faaliyet mevcuttur. Bu sosyal etkinlikler sayesinde sosyalleşme ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Düzenlenen bu sosyal faaliyetlere ister yalnız olarak isterseniz de gruplara katılarak gerçekleştirebilirsiniz.

ESE Malta Dil Okulunda Düzenlenen Sosyal Faaliyetler;

 • Malta Yemekleri Hakkında Aktivite:

Malta yemekleri hakkında aktiviteler. Bu aktivite biraz değişik gelebilir size Malta yemeklerini tanıtan ve yemek pişirme etkinlikler düzenliyor. Pastizzi ve Gozitan peyniri adlarını verdikleri geziler düzenleyerek mutfaklarını gezdiriyorlar.

 • Liman Gezileri:

Limandan kaldırdıkları gemilerle ada etrafını ve koyları gezdiriyorlar. Bu gezi işlemi tüm gün sürüyor ve birkaç kez katılma hakkınız bulunuyor.

 • Sanat Severler:

Sanat severler için sanat galerilerine geziler düzenleniyor. Şehir içerisinde olan kiliseler, Blue Lagoon ismini verdikleri koylardaki güzellikler ve ünlü balık pazarları.

 • Dalış Etkinlikler:

Dalış etkinlikleri faaliyetleri de oldukça popülerdir. Eğitimlerinizden arta kalan zamanla suya dalış yaparak deniz altındaki canlıları ve güzellikleri keşfetme imkânınız bulunuyor.

Bunlar gibi bir sürü etkinliğe ev sahipliği yapan ESE Malta dil okulu sizleri bu konuda oldukça fazla tatmin edecektir.

ESE Malta Dil Okulu Fiyatları

Malta dil okulu fiyatları diğer ülkelerde ki fiyatlara nazaran biraz daha avantajlıdır. Türk Lirası’nın değer kaybetmesi ve dövizin yükselmesi Avrupa’da dil okulu fiyatlarını fazla bir şekilde artırmıştır. Malta para birimi de Euro’dur fakat birim fiyatları Avrupa’ya göre daha düşüktür. ESE Malta dil okulunda vereceğiniz para sizin kaç kur yabancı dil, ders saati süreleri, konaklama ve yemek gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. ESE Malta dil okullarının fiyatları Türk vatandaşları içinde uygun sayılabilir. Eğitim için yeterli bütçeniz var ise ESE Malta dil okulu tercih edilebilecek en iyi Malta dil okullarından birisidir.

ESE Malta Dil Okulu Konaklama İmkânları

ESE Malta dil okulu konaklama imkânları da tamamen kullanıcı seçimine aittir. ESE Malta dil okulunda öğrenci yurdu, aile yanı konaklama, apartman dairesi ve 13-17 yaş arası öğrenciler için yaz okulu kampı bulunuyor. Konaklama türleri kendi içinde sınıflara ayrılmıştır. Bu sınıflar Rezidans sınıf, Economy sınıf, Superior ve Superior Plus gibi sınıflardır. Bu kategoriler konfor ve fiyat aralığına göre yapılmıştır.

ESE Malta dil okulu öğrencilere üç çeşit konaklama fırsatı sunmaktadır;

 • Aile yanında konaklama.
 • Paylaşımlı apartman dairelerinde konaklama.
 • Rezidans konaklamas

Konaklama imkânlarından en fazla tercih edilen ise Economy kategorisinde yer alan apartman dairesidir. Yeni hizmete girmiş bu paylaşımlı dairler okula yakın bir sokakta bulunuyor. Okula maksimum 2 dakika uzaklıkta olan bu konaklama seçeneği okulun hemen karşısında yer alıyor. Hem okula uzak olmaması hem de modern yapısı ile bu konaklama tipini en çok seçtiren seçenekler arasında yer alıyor. Yaz aylarında yoğun başvuru olmasından ötürü kontenjan sıkıntısı yaşamam adına kayıtlarınızı erken yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Aile yanında konaklama türü de öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Aile yanında konaklayacağınız zaman mecburi aile ile anlaşmak için yabancı dil konuşmanız gerekecektir. Buda sizlere bedavadan pratik yapma fırsatı sunar. Aile yanında konaklama türünde dil okulu tarafından belirlenen güvenilir ve sizinle iyi geçinen ailelerin yanına gideceksiniz. Bu hususta hiçbir güvenlik endişeniz olmasın çünkü dil okulu sizi gönderdiği aileyi tanımakta ve iletişim bilgilerini almaktadır. Aile yanında konakladığınız zaman şehir merkezine ve dil okuluna yakın olan evlere gönderileceksiniz. Yürüyerek kursa gitme imkânınız bulunuyor.

Rezidans konaklaması bildiğiniz yurtlardır. Bu yurtlar sizin tercihinize göre 2-3 kişilik gibi seçenekleri bulunmaktadır. Rezidans konaklamada yurdunuz yine dil okuluna yakın olacaktır. Temel ihtiyaçlarınız yurt tarafından karşılanmaktadır.

ESE Malta Dil Okulu Hazırlık Kursları

Hazırlık kursları sizin yabancı dil öğrenmenizdeki tabanı hazırlamaya yardımcı olan kurslarıdır. ESE Malta dil okulu öğrenciler için hazırlık kursu imkânı sunmaktadır. Öğrencilerin yabancı dile alışma sürecinde hazırlık kurslarının önemli etken olması ESE Malta dil okulunu seçile bilirlik oranını artırmaktadır. Yabancı dile hazırlık almak için daha önce hiç yabancı dil eğitim almadıysanız ve hiç yabancı dil bilmiyorsanız hazırlık kurslarına yönelebilirsiniz. Hazırlık kurslarının olması yabancı dil yeni öğrenmek isteyen bireyler için oldukça faydalı olmaktadır. Hazırlık kursları ile yeni dil öğrenme hayatınızda ki basamakları yavaş ve sağlam bir şekilde tırmanmanıza yardımcı olabilir.

ESE Malta Dil Okulu Nerede?

ESE Malta dil okulu nerede? Sorusunu yanıtlamadan önce Malta’nın konumunu ve coğrafi özelliklerini bilmemiz gerekir.

Malta: Malta veyahut resmi adıyla Malta Cumhuriyeti, Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz yer almakta olup ayrıca Sicilya’nın güneyinde bulunan adalar devletidir.

Malta’nın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Tarihi birikimi ve kültürü yüksek olan Malta 1.Neolitik döneme kadar tarihi uzanmaktadır. Eski medeniyetler, şövalyeler, Fransızlar ve Britanyalılar olmak üzere birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir devlettir. Tarihi birikimi bu denli yüksek olan bir ülkede dil eğitimi almak sizin ufkunuzu açmaya çok yardımcı olacaktır.

ESE Malta dil okulu açık adresi: Paceville Avenue, St. Julian’s STJ3103’dür.

ESE Malta dil okulunda okul kapısından çıktığınız anda şehir hayatına karışma imkânınız bulunuyor. Şehir merkezinin tam göbeğindesiniz. Duruk sosyal yaşamdan, Alışveriş merkezlerine oradan gece hayatına karışma imkânınız bulunuyor. Şehir merkezinde olmasından ötürü ulaşım seçenekleri ve rahatlığı bulunuyor. İstediğiniz zaman dışarıya çıkarak yerli insanlarla pratik yapma olanağınız var. Malta dil okulunun şehir merkezinde olduğundan ötürü fiyatları abartı sanabilirsiniz lakin böyle değil. ESE Malta dil okulu diğer Avrupa ülkeleri gibi abartı fiyat politikası izlememektedir. Bu durumda öğrenciler tarafından ESE Malta dil okulu yorumlarına pozitif bir geri dönüş yapmasını sağlamıştır.

Malta’da Yaşam

Malta’da yaşamdan bahsedecek olursak, her şehrin mesafesi 20-30 dakika ve otobüsle (1,5 Euro) kolaylıkla gezebilirsiniz. Bu nedenle her yeri keşfetmenizi öneririm oldukça ilgi çekici yerler mevcut. Başkent Valletta ilgi çekici mimarisi ve enteresan tarda evleri ilginizi çekecektir. Ekstra olarak burada bulunan savaş müzesini de gezmenizi tavsiye ederim. Sliema şehriyse diğer bölgelere nazaran biraz daha hareketli, her türlü alışveriş mağazalarının ve restoranların olduğu daha merkezi bir yerdir. Sliema şehrinde yer alan The Point alışveriş merkezinde keyifle alışveriş yapabilirsiniz.

Sliema merkezden 20-30dk sürebilecek yürüme mesafesiyle veya otobüsle St. Julian’s adında bölgeye ulaşabilirsiniz. Gece hayatının da merkezi bu bölgedir. Özellikle hafta sonları 24 saat eğlencenin olduğu Paceville(çokça bar ve club var)  St. Julian’s bölgesinde yer almakta. Hafta sonu böyle eğlenceleri sevenler için oldukça keyifli.

ESE Malta Dil Okulu Avantajları

 • Profesyonel bir ekip tarafından yönetilen okul. Deneyimli ve kaliteli bir öğretmen kadrosu vardır. Ekstra olarak son derece disiplinli okul. ESE Malta dil okulu öğretmenleri ve çalışanları son derece yardım sever insanlardır. Sizin sorunlarınız hakkında seve seve yardımcı olacaklardır.
 • Öğrencilerin eğitim aldıkları bina modern ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak biçimdedir.
 • ESE yılın belli zamanlarında Türkiye’ye yönelik kampanyaları düzenlemektedir. Öreğin 2020 yılı için 3 veya 6 aylık öğrencilere bedava uçak bileti kampanyası gibi.
 • ESE binası konum olarak çok iyi bir yerdedir. Okul 24 saat açıktır. İhtiyacınız olduğu esnada okuldan isteyebilirsiniz. Ayrıca okul nadir de olsa Türk çalışanı bulunmaktadır.
 • Okul öğrenci yurtlarına maksimum 15 dakika yürüme mesafesindedir. Ekstra bir yol masrafı yapmanıza gerek yok.
 • Konumu St. Julian’s bölgesinin merkezinde bulunuyor. Pacaville (Barlar caddesi) 2dk, Plaja 4 dakika yürüme mesafesinde. Eğlence merkezlerinin dibinde yer alan ese kampüsü. Tüm ihtiyaçlarınızı yürüme mesafesinde halletmenize olanak sağlamaktadır.
 • Ese Malta dil okulu öğrencilerine yönelik okul dışında kaynaşma ve İngilizce pratik yapabilmeleri için, Ücretsiz veya ücretli birçok farklı aktivite programı sunmaktadır. Boş kalan zamanlarınızda öğrenciler ile birlikte adanın dört bir yanına düzenlenen gezilere ve ücretsiz partilere katılma imkanınız bulunuyor.
 • Okul öğrencilerine ekstra olarak online eğitim programı sunuyor. Okula kaydınızı yaptırdıktan sonra size verilecek şifre ile online eğitime katılabilirsiniz. Okul bitiminden sonra 3 ay daha ücretsiz online eğitimden yararlanabilirsiniz.

Yorum Yap