1. Anasayfa
 2. ESE Malta Dil Okulu

ESE Malta Dil Okulu

ESE Malta Dil Okulu

ESE Malta dil okulu Malta’nın köklü dil eğitimi veren kurumları arasında ve 50 yıllık bir geçmişe sahiptir. ESE School Malta. Sean LeGault isminde bir eğitimci ve bir yönetici tarafından kuruldu. Claret Group şirketler grubuna ait olan ESE Malta dil okulu müşterilerine en iyi hizmeti vermek için planlı bir çalışma yürütmektedir. ESE dil okulu Malta kuruluşundan bu yana birçok farklı ödüle layık görülmüştür. 2013 yılında UED tarafından Malta’nın en iyi dil okulu ödülünü almaya hak kazanmıştır. Malta ESE dil okulu St Julians’da tam şehir merkezindedir. Etrafında tüm sosyal imkanları mevcut olana ESE Malta dil okulu Malta’da tercih edilebilecek dil okulları arasındadır. Bu yazımızda ESE Malta dil okulu hakkında fiyattan sosyal imkanlara kadar birçok farklı konuyu sizler için inceleyeceğiz.

Küçük adalardan oluşan Malta’da hem tatil yapıp hem de eğlenceli ortamlarda yabancı dil öğrenebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında ülkede İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilerin sayısı artar. Ülkedeki dil okullarının sayısı bu artışı karşılayacak kapasitededir.

Malta’daki dil okullarında eğitim alarak diğer milletlerden öğrencilerle iletişim kurabilir. İngilizce pratik yapabilirsiniz. Yaz döneminde turistlerin akın ettiği bir tatil merkezi olması, kış döneminin ise ılıman bir iklime sahip olması ülkeyi bir cazibe merkezi haline getirir. Ülkemizde her ne kadar son yıllarda Malta dil okullarına talep artsa da, dünyada en çok tercih edilen lisan okulları bu ülkededir.

Malta’da birçok dil okulu bulunsa da gerek eğitim kalitesi, gerekse de fiziksel imkânlar anlamında özel bir yere sahip olan eğitim kurumu ESE School Malta’dır. Siz de bu okulda eğitim alarak evrensel bir dil olan İngilizceyi akıcı şekilde konuşabilir, kariyerinize önemli bir katkı sağlayabilirsiniz.

ESE Malta Dil Okulu’nda Eğitim

ESE Malta dil okulu eğitimi sizin hangi amaçlarla yabancı dil öğrenmek istediğinize göre değişiklik göstermektedir.  Öncelikle sizlere dil seviyenize göre sınav yapılıp (okulundaki ilk gün yapılır bu sınav) ona göre sınıflara yerleştirmektedirler. Malta dil okulları arasında ESE School Malta eğitimi çoğu kullanıcı tarafından pozitif geri dönüşler almıştır. ESE dil okulunda eğitimi merak eden ve verilen kursları öğrenmek isteyen bireyler aşağıdaki sıralamaya göz atabilirler.

ESE Malta Dil Okulunda Verilen Kurslar;

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL, IELTS ve Cambridge hazırlık kursları
 • Business English
 • 13-17 yaş junior yaz kursları
 • 50 yaş üstü kurslar
 • Üniversite hazırlık kursları

ESE Malta dil okulu eğitimi seçenekli bir eğitim modeline sahip olup her bireye hitap etmeyi amaçlamaktadır. Çeşitliliğin fazla olması insanlara seçim esnasında kendi seviyelerine ve amaçlarına göre eğitim alma imkânı sunuyor. Malta dil eğitimi konusunda ESE dil okulu eğitimi kendine farklı bir yer edinmiştir. Bu farklı yer edinmenin sebepleri vardır. Bu sebepler arasında sosyal faaliyetler, şehir merkezine yakınlık, verilen kurslar ve ücret politikası gelmektedir.

Ese Malta Dil Okulu Avantajları

Ese Malta Dil Okulu’nda eğitim almak, birçok avantajı da beraberinde getirir. Söz konusu okulda eğitim almanın avantajlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • Malta’daki dil okullarında eğitime başlama günü Pazartesi günü olmasına rağmen, Ese Dil Okulu’nda hafta içi her gün eğitime başlama avantajına sahipsiniz.
 • Okul, derslerin müfredatı anlamında son derece sistematik ve disiplinlidir.
 • Okulun öğrenci mevcudu fazla olmasına karşın aynı oranda öğretmen ve personel mevcudu fazladır. Bu da farklı uzmanlık kadrolarına sahip öğretmenlerin okulda toplanmasına neden olur.
 • Okul, öğretmen kalitesi anlamında çıtayı çok yüksek tutmaktadır. Bu kapsamda öğretmenleri belirleme süreci son derece irdeleyicidir. Bu nedenle ülkenin başarılı öğretmenlerinin bu okula yoğun talebi vardır.
 • Okuldaki eğitim sonunda alınan sertifika, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde kabul gören standartlardadır.

Malta ESE Dil Okulu Nasıldır?

Ese Malta Dil Okulu, Malta’nın dil eğitimi alanında en iyi okullarından biridir. Okulun ülkenin köklü eğitim kurumlarından biri olması, kaliteli eğitim sistemi, güçlü marka değeri, yüksek standartları ve kurumsal yönetim anlayışı, popülaritesinin başlıca nedenlerindendir.

Okul, Malta’da en fazla akreditasyona sahip olan eğitim kurumudur. Bu kapsamda uluslararası geçerliliğe sahip 3 farklı akreditasyona sahiptir.

Okul, 2013 yılında Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği tarafından Malta’nın en iyi dil okulu seçilmiştir. Ayrıca 2012, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında Educationstars tarafından en iyi dil okulu unvanına sahip olmuştur. Okul, 2015 ve 2017 yıllarında sektörün en prestijli ödülü olarak kabul edilen “eğitimde mükemmellik” sertifikasına da layık görülmüştür.

Malta Ese Dil Okulu Konaklama Türleri

ESE Malta dil okulu konaklama imkânları da tamamen kullanıcı seçimine aittir. ESE okulunda öğrenci yurdu, aile yanı konaklama, apartman dairesi ve 13-17 yaş arası öğrenciler için yaz okulu kampı bulunuyor. Konaklama türleri kendi içinde sınıflara ayrılmıştır. Bu sınıflar Rezidans sınıf, Economy sınıf, Superior ve Superior Plus gibi sınıflardır. Bu kategoriler konfor ve fiyat aralığına göre yapılmıştır.

ESE konaklama seöenekleri arasından en fazla tercih edilen ise Economy kategorisinde yer alan apartman dairesidir. Yeni hizmete girmiş bu paylaşımlı dairler okula yakın bir sokakta bulunuyor. Okula maksimum 2 dakika uzaklıkta olan bu konaklama seçeneği okulun hemen karşısında yer alıyor. Hem okula uzak olmaması hem de modern yapısı ile bu konaklama tipini en çok seçtiren seçenekler arasında yer alıyor. Yaz aylarında yoğun başvuru olmasından ötürü kontenjan sıkıntısı yaşamam adına kayıtlarınızı erken yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Aile yanında konaklama türü de öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Aile yanında konaklayacağınız zaman mecburi aile ile anlaşmak için yabancı dil konuşmanız gerekecektir. Buda sizlere bedavadan pratik yapma fırsatı sunar. Aile yanında konaklama türünde dil okulu tarafından belirlenen güvenilir ve sizinle iyi geçinen ailelerin yanına gideceksiniz. Bu hususta hiçbir güvenlik endişeniz olmasın çünkü dil okulu sizi gönderdiği aileyi tanımakta ve iletişim bilgilerini almaktadır. Aile yanında konakladığınız zaman şehir merkezine ve dil okuluna yakın olan evlere gönderileceksiniz. Yürüyerek kursa gitme imkânınız bulunuyor.

Rezidans konaklaması bildiğiniz yurtlardır. Bu yurtlar sizin tercihinize göre 2-3 kişilik gibi seçenekleri bulunmaktadır. Rezidans konaklamada yurdunuz yine dil okuluna yakın olacaktır. Temel ihtiyaçlarınız yurt tarafından karşılanmaktadır.

Aile Yanında Konaklama

Öğrenciler Ese Dil Okulu tarafından belirlenen ailelerin yanına yerleştirilir. Bu ailelerin yanında öğrenciler, hem Malta kültürünü yakından tanımış, hem de pratik yapma imkânına sahip olmuş olurlar. Bir kısım öğrenciler bu konaklama türüne karşı temkinli olsalar da bu şekilde konaklama, dil okulunda alacağınız eğitim kadar önemlidir.

Astolat Daireleri

Okul öğrencilerinin yoğun olarak tercih ettiği konaklama mekânlarından biri de Astolat daireleridir. Söz konusu daireler çatı katına dizayn edilmiş, son derece lüks yapılardır. Toplamda 9 dairenin bulunduğu mekânda geniş balkon ve teras alanları mevcuttur.

Ese Central Apart Daireleri

St. Julians’da yer alan Ese Central apart dairelerinin okul binasına mesafesi sadece 150 metredir. Söz konusu apart dairelerde tam donanımlı bir mutfak ve salon vardır. Dairelerde öğrencilerin fiziksel gereksinimlerini karşılayacak her türlü ayrıntı düşünülmüştür.

Ese Rezidans

Rezidans odaları son derece rahat, ferah ve klimalıdır. 24 saat resepsiyon hizmetinin verildiği rezidansta her sabah kahvaltı hizmeti de vardır. Söz konusu konaklama yeri okulun eğitim kompleksinin içindedir.

Salini Resort Stüdyo Daireleri

Salini resort stüdyo daireleri, okula araba ya da toplu ulaşım araçları ile 10 dakika mesafededir. Söz konusu konaklama mekânı 4 yıldızlı otel konforundadır. Malta’nın kuzeyinde bulunan St. Paul bölgesinde yer alır. Daireler, konaklayan kişilere eşsiz bir Akdeniz manzarası sunar.

Tamarisk Apart

Tamaris apart, 7 daireden oluşmakta, son derece modern ve yüksek standartlara göre hazırlanmıştır. Dairelerin her biri ayrıntılı şekilde döşenmiş mutfak, yemek ve oturma alanlarını ihtiva eder.

The George Otel

The George Boutique Otel, okulun tam karşısında yer alan ve 4 yıldızlı otel konforunda bir konaklama yeridir. Otel, son derece ferah ve sakin bir ortama sahiptir. Fiziksel koşulları son derece yüksek standartlarda olan otele öğrencilerin talebi yüksektir.

Valley View Apartları

2 blok halinde bulunan ve 5 daireden oluşan apart evleri son derece modern imkanlara sahiptir. Her daire A’dan Z’ye zarif şekilde döşenmiş mekânlardır.

Whitehouse Economy Rezidans

Okulun karşısında bulunan Whitehouse Economy Rezidans tek kişilik odalardan oluşmaktadır. Toplam 20 kişi kapasiteli olup, odalarında TV, klima, banyo ve çalışma masası vardır.

Ese Malta Dil Kursu Aktiviteleri

Malta Dil Okulu’nda eğitim alırken birçok ayrıcalığa ve aktivite imkânına da sahip olabilirsiniz. Bu kapsamda okulun fiziksel, eğitim ve sosyal ayrıcalıklarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Fiziksel İmkânlarEğitim Olanakları Sosyal AktivitelerDiğer Ayrıcalıklar
Klimalı sınıflarOnline eğitimHoş geldin partisiÜcretsiz wi-fi hizmeti
Lounge alanıİnteraktif tahtaPlaj üyeliğiÜcretsiz sim kart
Kafeterya7/24 resepsiyon desteğiDüzenli aktivitelerUçak bileti alımı
    

Yukarıda sayılan olanakların tamamını bünyesinde barındıran Malta’daki tek eğitim kurumu Ese Malta Dil Okulu’dur.

Ese Malta Dil Okulu Fiyatları

Ese Malta Dil Okulu fiyatları diğer dil okullarına nazaran biraz daha yüksek gibi gözükebilir. Fakat performans fiyat değerlendirmesi yaptığınızda okulun başarısı tartışılmaz seviyededir. Eğer dil eğitimi için belli bir bütçeyi gözden çıkardıysanız bu okul tam da isteklerinizi karşılayacak düzeydedir.

Ese Malta dil okulu fiyatlarında yılın belirli zamanlarında indirim yapmaktadır. Ese Malta 2024 fiyat listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okulun fiyat listesi incelendiğinde Türkiye’ye yönelik özel bir fiyat tarifesi uyguladığı görülecektir. Okul, özellikle 12 ve 24 haftalık eğitim programına dâhil olan öğrencilerin gidiş ve dönüş uçak biletlerini öğrencilere hediye etmektedir. Bahse konu kampanya sizlere 250-300 € gibi bir kazanç sağlayacaktır.

Okuldaki eğitim programlarından 8 haftanın üzerindeki programları tercih ettiğinizde uzun dönem indiriminden yararlanmış olacaksınız. Yaz dönemlerinde ise ücretlere yaz dönemi yüksek sezon fiyatı denilen bir ekleme yapılır. Bu da haftalık 60-70 € arası bir fiyattır.

Ese Malta Yaz Okulu

Malta yaz okullarında hayallerinizi süsleyen bir okul ve yaz tatili sizleri bekliyor. Yaz aylarını değerlendirmek için en iyi alternatif olarak Ese Malta Yaz Okulunu düşünebilirsiniz.

Yaz okulunda bir yandan dil eğitimi alırken bir yandan da deniz, kum ve güneşin eşliğinde muhteşem bir tatil yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile birlikte gidebileceğiniz yaz okulunda yat turları, su sporları ve görülmesi gereken tarihi yapılar sizleri bekliyor. Ese Malta Yaz Okulunda aradığınız eğitim kalitesinin yanında modern sosyal imkânları da bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Ese Malta Dil Okulu Hakkındaki Yorumlar

Ese Malta Dil Okulunda eğitim alma niyetindeyseniz ilk yapacağınız şey, daha önce bu okulda eğitim almış birisinin görüşlerini dinlemektir. Bu kapsamda yapılan öğrenci yorumları incelendiğinde aşağıdaki sonuçlara ulaşılabilir.

 • Dil eğitimi konusunda Malta’nın tercih edilme nedeninin yerel halkın da İngilizce konuşuyor olmasıdır.
 • Malta’nın Türkiye’ye çok yakın olan bir Akdeniz ülkesi olması, öğrencilerin tercih nedenlerinden biridir.
 • Malta ESE Dil Kursu sadece öğrenciler için değil, çalışanlar için de dil eğitim programlarını insanların hizmetine sunar. Bahse konu kesim, yıllık izinlerinde dahi uygun dil eğitim programına dâhil olabilirler.
 • Okulun dil eğitim fiyatları diğer Avrupa Birliği ya da ABD gibi ülkelere nazaran çok daha uygundur.

Ese Malta Türk Öğrenci Oranı Nasıldır?

Ese Malta Dil Kursu’nda toplam 60 sınıf bulunur. Sınıflardaki öğrenci mevcudu en fazla 12 kişidir. Okul tarafında paylaşılan verilere göre öğrencilerin ülkelere göre dağılımı şu şekildedir.

Almanya% 12
İtalya% 11
Türkiye% 10
İsveç% 9
Avusturya% 9
Çekya% 8
Hollanda% 7
Rusya% 6
Güney Kore% 5
İspanya% 5
Japonya% 4
Brezilya% 2
Kolombiya% 2
Diğer Ülkeler% 10

Tabloda da görüldüğü gibi okulda Türk öğrenciler % 10 gibi yüksek bir oranda temsil edilmektedir.

ESE Malta Dil Okulu Hazırlık Kursları

Hazırlık kursları sizin yabancı dil öğrenmenizdeki tabanı hazırlamaya yardımcı olan kurslarıdır. ESE Malta dil okulu öğrenciler için hazırlık kursu imkânı sunmaktadır. Öğrencilerin yabancı dile alışma sürecinde hazırlık kurslarının önemli etken olması ESE Malta dil okulunu seçile bilirlik oranını artırmaktadır. Yabancı dile hazırlık almak için daha önce hiç yabancı dil eğitim almadıysanız ve hiç yabancı dil bilmiyorsanız hazırlık kurslarına yönelebilirsiniz. Hazırlık kurslarının olması yabancı dil yeni öğrenmek isteyen bireyler için oldukça faydalı olmaktadır. Hazırlık kursları ile yeni dil öğrenme hayatınızda ki basamakları yavaş ve sağlam bir şekilde tırmanmanıza yardımcı olabilir.

ESE Malta Dil Okulu Sosyal Faaliyetler

Malta dil okulları arasında ESE dil kursu. Sosyal faaliyetler konusunda öğrencilerine fazlaca seçenek sunmaktadır. ESE Malta dil okulundaki sosyal faaliyetlere katılmak için ilan panosunu düzenli takip etmeniz yeterli. Bu ilan panolarındaki faaliyetlere katılmak isteyen öğrenciler okulun girişinde bulunan aktivite departmanına isimlerini söyleyerek istedikleri faaliyetlere rahat bir şekilde katılım sağlayabilirler. ESE Malta dil okulunda sosyal faaliyetlere katılarak hem eğlenme hem de bol bol pratik yapma imkânına sahip olabilirsiniz. Malta ESE School sosyal faaliyetler düzenli olarak yapılmaktadır. Malta dil okulunda dağa tırmanma, tekne ile turlar ve su sporları da olmak üzere bir sürü sosyal faaliyet mevcuttur. Bu sosyal etkinlikler sayesinde sosyalleşme ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Düzenlenen bu sosyal faaliyetlere ister yalnız olarak isterseniz de gruplara katılarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ese Dil Okulu Nerededir?

Ese Dil Okulu, Malta’nın merkezi kabul edilen St.Julians şehrindeki Paceville bölgesinde yer alır. Söz konusu bölge hem öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu, hem de turistlerin yoğun olarak akın ettiği yerlerden biridir.

Okulun eğitim verdiği bina, sektörün gerekleri düşünülerek inşa edilmiştir. Dolayısıyla burada eğitim alan öğrenciler her türlü fiziksel ihtiyaçlarını okulda karşılayabilirler. Malta’daki diğer dil okulları ile kıyaslandığında okulun fiziksel imkânları çok üst düzeydedir. Okul, diğer dil okullarından farklı olarak 24 saat açık ve mutlaka rehberlik hizmetleri veren bir görevli bulundurur.

Ese Malta Dil Okulu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yazımızın bu bölümünde öğrencilerin okulla ilgili sıkça sorduğu sorulara da kısaca değinmekte fayda vardır.

 • Ese Malta Dil Okulunda yılın her dönemi eğitime gidebilir miyim?

Evet, okulun yılın her dönemini kapsayan eğitim programları mevcuttur. Bunları inceleyerek sizin için e uygun pakete dâhil olabilirsiniz.

 • Eğitim için gittiğimde konaklama problemi yaşar mıyım?

Hayır, kesinlikle konaklama problemi yaşamazsınız. Malta’da dil eğitimi bir nevi ticaret olarak görülür. Bu kapsamda her türlü konaklama ve sosyal imkân mevcuttur.

 • Bölge Halkının uluslararası öğrencilere yaklaşımı nasıldır?

Bölge halkı uluslararası öğrencilere alışkındır. Bu kapsamda halk size yabancı biri muamelesi yapmayacak, her zaman içtenlikle yardımcı olmaya çalışacaktır.

 • Eğitim sonunda alacağım dil yeterlilik belgesi ne işe yarayacak?

Eğitim sonunda alacağınız sertifika, özellikle özel sektör kurumlarına yapacağınız iş başvurularında altın bir bilezik olacak, size kariyer olanağı sunacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir