1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Comino Adası Gezilecek Yerler

Comino Adası Gezilecek Yerler

Malta esas itibariyle 3 ana ada parçasından oluşur. Bu adalardan birisi de ortalama 2 km2’lik alana sahip olan Comino Adası’dır. Malta’ya gelen insanlar tarafından pek bilinmese dahi Comino Adası, Malta’nın en güzel yerlerinden biridir. Nitekim bu ada üzerine muhteşem üstü doğa manzaralarına eşlik edebilirsiniz. Kaldı ki  Malta’yı gezmek üzere yola çıkan birçok gezgin Comino Adası’ndan bir haber hareket eder ancak Malta’da şans eseri yolu buraya düşerse kimsenin keşfetmediği bir yeri keşfetmiş olur.

Comino Adası’nın en önemli özelliği diğer adalara göre çok sessiz ve tenha bir alandan oluşmasıdır. Bu ada üzerinde insana rastlamak bile bazen pek mümkün değildir. Nitekim eşsiz doğa manzarasının ve sessizliğin tadını çıkarmak isteyen gezginlere Comino Adası’nı ziyaret etmelerini tavsiye ederiz.

Comino Adasına gezilecek yerler olarak baktığımızda ise aklımıza sadece tek bir yer geliyor. Ancak bu yer dünya üzerinde görülmesi gereken güzelliklerden birine sahiptir. Bu bahsettiğimiz alanın ismine Blue Lagoon deniyor. Blue Lagoon, eşsiz ve sonsuz bir maviliği temsil ediyor. Kaldı ki Blue Lagoon, bazı gezginler tarafından dünyanın en güzel denizlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Blue Lagoon, şüphesiz, plaj rekreasyonu için en ünlü ve güzel bir alandır. Lagün suyunun sıra dışı bir masmavi rengi vardır ve kristal berraklığındadır, bu yüzden şnorkel hayranlarının burayı sevdikleri bir şey yoktur.Türkiye’deki turistlerin çoğunlukla bilinmediği bu yerde İtalya ve Malta’ya göre oldukça az Türkle karşılaşmanız mümkündür. Adada ayrıca iki tane daha plaj söz konusu ancak Blue Lagoon’u gördükten sonra oradan vazgeçebileceğinizi düşünmüyoruz. Plajda şezlonglar paralı ve sahile havlunuzla oturmanıza izin verilmemektedir. Şezlongların fiyatı ise 5 euro olarak belirtilmektedir. Ancak plajın yukarısındaki kayalıklarda oturmanıza da müsaade etmektedirler.

  • Adaya gidiş ise Sliema’dan bir feribot aracığıyla sağlanmaktadır. 15-25 euro arası değişen fiyatlara sahip bu feribot yolculuğu 1 saat sürmektedir. Ancak deniz tutmasına dayanıklı değilseniz bu tura fazla dayanabileceğinizi pek sanmıyoruz. Teknede duş ve wifi’in mevcut olması yolculuğunuzu eğlenceli hale getirmektedir.

Comino Adası dışında Malta’nın diğer güzel adalarından biri olan Gozo Adası’nı da keşfektmek isterseniz Gozo Adası Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir