1. Anasayfa
  2. Dil Eğitimi

Malta İngilizce Dil Eğitim Başvurusu

Malta İngilizce Dil Eğitim Başvurusu

İngilizce öğrenmenin oldukça önemli hale geldiği bu günlerde, birçok insan yurtdışında dil eğitimi almak için yurtdışına çıkmaktadır. İngilizce dilinin gelişimi açısından oldukça faydalı olan bu eğitimler; genellikle İngiltere, Amerika, Almanya gibi refah seviyesi yüksek ülkelerde bulunan kurslar tarafından veriliyordu. Ancak ekonomik şartların zorlaşması, bu ülkelerdeki dil eğitimi masraflarının oldukça yükselmesinden sonra Malta gibi daha küçük ama ekonomik açıdan daha uygun ülkelere eğilim arttı.

Nitekim bir Avrupa ülkesinden hiçbir farkı olmayan Malta’dan dil eğitimi almak diğer ülkelere oranla çok daha ekonomik olurken verilen eğitimin kalitesi de oldukça yüksektir. Hal böyle olunca dünyanın her yerinden binlerce insan Malta İngilizce dil eğitim başvurusunda bulunuyor.

Malta İngilizce dil eğitimi başvurusu; dil eğitimi almak isteyen kişi tarafından Malta konsolosluğuna yapılmaktadır. Nitekim dil eğitimi almak isteyen kişiler, eğitim alacakları okulu, konaklayacakları yeri ve gerekli maddi koşulları sağladıktan sonra Malta konsolosluğundan izin alması gereklidir. Bu izin, İngilizce dil eğitimi başvurusu altında talep edilir.

Malta İngilizce Dil Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta’da ingilizce dil eğitimi alabilmek için öncelikle bir eğitim vizesi almanız gereklidir. Bu vize olmadan Malta’ya girmeniz mümkün değildir. Bu anlamda aşağıdaki yönergeyi takip ederek Malta dil eğitimi için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • Eğitim Tarihinin Belirlenmesi

Malta’da dil eğitimi alacağınız dil okulunu belirledikten sonra; okulun açtığı sınıfların tarihleri ile size uygun tarihleri belirlemeniz gereklidir. Sizin için en uygun tarihli derslik ayarlandıktan sonra bu tarihlerde nerede kalacağınıza ilişkin kesin kayıtların yaptırılması lazım olur. Nitekim vize başvurularında kalınacak tarih aralığı ile konaklayacak yerin net olmaması başvurunun reddini gerektirir.

  • Ücretlerin Ödenmesi

Dil okulu ile dil eğitimi için anlaşılan ücretin ve konaklama masraflar talep edilmesi halinde vizeden önce ödenmelidir. Nitekim dil okulları, vize başvurularını yürütebilmek adına en baştan eğitim ücretlerinin peşin olarak ödenmesini talep eder. Bu açıdan başvuru tarihinden evvel eğitim ve konaklama ile ilgili olarak tüm masrafların ödenerek karşılığında makbuz alınması ve başvuru evrakları arasında sunulması önem arz eder. Dil okulu ile anlaşmanıza bağlı olarak ödemeyi; ön ödemeli olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

  • Başvurunun Kesinleşmesi

Eğitim alınacak okul belirlenip gerekli ödemeler yapıldıktan sonra; dil okuluna kaydı yapılacak kişiye ilişkin pasaportun fotokopisi ilgili okula gönderilmelidir. Dil okulu; eğitim almak isteyen kişinin ödemelerini de kontrol ederek kesin bir şekilde kaydını tamamlar.

  • Vize Başvurusu

Anlaşmış olduğunuz dil okulu, vize başvurusu yapabilmeniz için; kaydın tamamlanmış olmasına ilişkin belge ile; diğer götürmeniz gereken belgeleri size bildirir. Bu gerekli evrakları hazırladıktan sonra Malta Konsolosluğuna bizzat başvuruda bulunabileceğiniz gibi aracı kurumları da kullanabilirsiniz. Başvurunuzun incelenmesinden sonra görüşmek için konsolosluğa çağrılırsınız.

Vize başvuru süreci ortalama olarak 8-12 gün içerisinde sonuçlandırılır. Bu sürelerin dolmasına rağmen tarafına bilgi verilmeyen kişiler; aracı kurumlardan yahut Konsolosluk bilgi işlem servisinden bilgi alabilirler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir