1. Anasayfa
  2. Dil Eğitimi

Malta’da Dil Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Malta’da Dil Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Malta'da Dil Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Avrupa’nın güneyinde ve Orta Akdeniz’de yer alan bir güzel ada ülkesidir Malta. Doğası, iklimi, yaşam kalitesi yüksek bir ülkedir aynı zamanda. İklimi de Türkiye’nin Ege kıyılarını andırmaktadır. Bu sebeple çok da yabancılamaz Türkiye’den gidenler bu güzel ada ülkesini. Üç güzel takımadanın en büyük olanı Malta’dır. Gozo ve Comino da büyüklük sırasına göre Malta’yı takip ederler. Üçü birlikte resmî adıyla Malta Cumhuriyetini oluşturuyorlar. Malta’nın büyüklüğü ise iki yüz otuz yedi kilometre karedir. Başkenti Valletta’ya bir kez giden biri rüyalarını yaşıyormuş hissine kapılabilir. O kadar güzeldir ki, huzursuz anınızın olma ihtimalini sıfıra kadar indirebileceğini garanti edebilirim. Gel gelelim ülkemizde Malta’nın eriği haricinde en çok duyulan şeyine; yani dil eğitimine.

Malta'da Dil Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Neden Malta’da Dil Eğitimi?

Günümüzde birçok genç ve profesyonel yetişkin dil eğitimini geleceği için bir yatırım olarak görüyor. Malumunuz o ki; İngilizce bir dünya dilidir ve ortak dil olarak birçok ülkede konuşulmaktadır. İş hayatınızda profesyonel bir kariyer hedefliyorsanız, İngilizce bilmiyor ve konuşamıyor olma şansınız neredeyse yoktur. Şirketler özellikle İngilizce bilen ve konuşabilen hatta üzerine ek olarak bir iki dil daha bilen adayları öncelikli tutuyor. Piyasada büyük bir şirketin var olabilmesi için ihracat ve ithalat yapıyor olması gerekiyor ve bu da iş arayan her bir aday için dil öğrenmenin önemini ortaya koyuyor. Ülkemizdeki dil kursları çoğunluk tarafından tavsiye edilmiyor veya verimli sonuçlar alınamıyor, çünkü ülkemizde pratik yapabileceğiniz geniş bir çevreniz olamıyor maalesef. İşte bu noktada dil eğitimi almak isteyenlerin aklına nerede eğitim almalıyım sorusu takılıyor. Önünüzde bu soruya cevap olabilecek birçok seçenek var elbette ama Malta bu konuda diğer ülkelere göre daha uygun fiyatlarda eğitim alabileceğiniz bir ülke. Turistik bir ülke olması sebebiyle de İngilizceye isteğiniz dışında da sıkça maruz kalacağınızdan dilde kalıcılığı yakalamanız yüksek olasılıktadır. Hem ekonomik hem de iyi bir dil eğitimi için Malta önemli bir merkezdir. Ülkemizde de Malta’da dil eğitimi almanız için size destek sağlayacak danışmanlık hizmetleri veren birçok firma bulunmaktadır. Danışmanlık hizmeti almak vize sürecinde de size çok büyük bir destek sağlayacaktır. Bütün soru işaretlerinize cevap bulmak için sıkı bir araştırma yapabilirsiniz. 

Malta'da Dil Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dil Eğitimi İçin Mevcut Seçenekler

Gelelim Malta’da dil eğitimi veren okul sayısına; 50’nin üzerinde kurum bulunmaktadır. Bu küçük ada ülkesinde eğitime verilen önem ve dil kurslarının eğitim kalitesi tüm dünyada duyulduğundan, kurslara küresel bir katılım söz konusudur. Hem eğitmenlerin çeşitliliği ve kalitesi hem de öğrencilerin çeşitliliği sizin dil seviyenizi üst noktalara taşımaktadır. Dil öğrenmekteki amacınıza uygun olarak istediğiniz dil okulunu tercih edebilirsiniz. Ayrıca Malta’da dil eğitimi almak isteyenler için kişilerin uygun zamanlarına göre seçim yapabilecekleri başlangıç ve bitiş takvimi çeşitliliği de çok fazladır. Lise, lisans ya da lisansüstü öğrencisi dahi olsanız isterseniz ara tatillerinizi isterseniz de yaz tatilinizi dil eğitimi almak için kullanabilirsiniz. Yaz okulu şeklinde seçenekler sunan birçok kurs da mevcut ülkede. Bazı kamu ve özel sektör çalışanları yıllık izinlerini dahi dil eğitimi için kullanmak isteyebiliyorlar. Onlar için de izin tarihlerine uygun kurs takvimi oluşturulabiliyor. Malta’nın ekonomisine büyük katkı sağlayan dil kursu öğrencileri için ülke ayrıcalıklar sunmaktan geri kalmamaktadır elbette. Anlayacağınız eğer yurt dışında bütçenize de uygun dil eğitimi almak ve eğitiminiz dışındaki boş zamanlarınızı güler yüzlü insanlarla dolu bir ülkede, huzur içerisinde geçirmek istiyorsanız Malta sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Eğitim Süresince Nasıl Konaklayacağım?

Malta’da bir dil okulunu ve o dili öğrenmedeki amacınızı netleştirdiniz ve sıra geldi orada nasıl konaklayacağınıza. Bu konuda birçok fırsat var elbette. Kendi yaşam kriterlerinize göre birçok seçim yapmanız mümkün. Çoğu eğitim kurumunun kendi yurtları veya konaklamak için anlaştığı apartlar bulunmaktadır. Bunları kurum ile iletişime geçtiğinizde netleştirebilirsiniz. Bunun yanında bütçenize uygun oteller ile de kurs süresince konaklayacağınızı belirterek bir anlaşmaya varabilirsiniz. Bütçeniz doğrultusunda birçok segmentte seçim yapma şansınız bulunuyor. Bir ailenin yanında da oda kiralayarak kalmanız mümkün. Malumunuz Akdeniz insanının sıcaklığı adada da sizi kucaklayacaktır. Bunun için gerekli uygulamalar veya internet siteleri de bulunmakta. Elbette ev de tutabilirsiniz. Kaliteli eğitim için sınır tanımayanlardansanız, konaklama zaten sizi sıkıntıya sokmayacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir