1. Anasayfa
  2. Dil Eğitimi

Malta’da Eğitim Alabileceğiniz Öğrenci Şehirleri

Malta’da Eğitim Alabileceğiniz Öğrenci Şehirleri
Malta'da Eğitim Alabileceğiniz Öğrenci Şehirleri

Yurt dışında eğitim almak her öğrencinin hayal ettiği ve deneyimlemek istediği  bir tecrübedir. Yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrenciler dil öğrenmek, akademik kariyer edinmek ve daha kaliteli eğitim görmek amacıyla eğitim alabilecekleri ülke arayışı içerisine girerler.

Yurt dışında eğitim görmeye başlayan öğrenciler gittikleri ülkelerde eğitimlerine devam ederken aynı zamanda iş hayatına atılarak maddi birikim yapabilme imkanı da bulmaktadırlar. Öğrenciler eğitimlerini tamamlayıp ülkelerine geri döndüklerinde yabancı dil öğrenimi açısından iyi bir donanıma sahip olurlar. Bu da onların güçlü bir CV içeriğine sahip olmaları  anlamına gelir. Böylelikle aynı işe  başvuru yapacak olan pek çok adayın bir adım önüne geçerek daha fazla şansa sahip olma fırsatı yakalarlar.

Yurt dışı eğitimi için tercih  edilen ülkeler arasında Malta da bulunmaktadır. Malta‘nın  ana dili İngilizcedir. Yerli halkın konuştuğu dil Maltaca’dır fakat Maltaca dilini sokakta duyabilmek neredeyse imkansızdır. Schegen vizesi ile gidilebilen ülkede ucuz ve kolay bir şekilde diğer ülkelere  seyahat edebilme  imkanlarından yararlanılabilmektedir. Eğitimde bütçeniz önemli ise  İngilizce eğitim alabileceğiniz en uygun ülkelerden biri olduğu söylenebilir.

Ülkede Eğitim Alınabilecek Şehirler

Malta 3 büyük ve 2 küçük adacıktan oluşan dünyanın en küçük ülkelerinden biridir. Ülkenin oluşumunu sağlayan adalar üzerinde pek çok şehir yer almaktadır.

Malta da Dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği şehirlere kısaca bir göz atılacak olursa ;

VALLETTA :  Valletta Malta‘nın Başkentidir ve bir çok adadan oluşan ülkenin, en büyük adası olma özelliği taşımaktadır. Akdeniz iklimine sahip olduğu için kış aylarında bile hava sıcaklığı ılımandır. Yürüyerek şehrin her noktasına ulaşma imkanı bulunmasına rağmen ulaşım ağı oldukça gelişmiş bir şehirdir. Önemli bir liman şehri olduğu için ülkenin en kalabalık ve ticaretin en gelişmiş şehri olduğu söylenebilir.

VALLETTA

Valetta şehri tümüyle UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Turistlerin oldukça sık ziyaret ettiği şehirde aynı zamanda eğitim veren pek çok dil okuluda bulunmaktadır. Malta‘nın diğer şehirlerine göre öğrenim maliyeti biraz daha fazla olsa da turistlerin tercih ettiği kadar öğrencilerinde oldukça fazla tercih ettiği bir şehirdir.

ST. JULİANS’S : Ülkenin başkenti Valettanın kuzeyinde bulunan bir kasabadır. İsmini Saint Julian’ın koruyucu azizinden aldığı bilinmektedir. Gece hayatı ve turistik etkinlikleri ile ünlü bir kasabadır. Bölgede çok sayıda otel, gece kulüpleri, restoranlar ve barlar bulunmaktadır. Tatil bölgesi olarak turistlerin en çok tercih ettikleri bir yer olma özelliği taşıdığı kadar  bölgede bir çok dil okulu bulunduğu için dil öğrenimi gören öğrenci sayısı da oldukça fazladır. Öğrenciler dil eğitimi alırken aynı zamanda tatil yapma fırsatı da yakalayabilmektedir.

SWIEGİ : Şehir Malta’nın  Kuzey Doğu Bölgesinde  merkezi bir konuma sahiptir. Bu sebeple ziyaretçi turistlerin ve öğrenim görmek isteyen öğrencilerin tercihleri arasında yer almaktadır. Yaklaşık 9000 kişinin yaşadığı kasabanın insanları sıcak kanlı ve samimidir. Dini bayramların ve kutlamaların yapıldığı merkezi bir yerdir. Uygun bir bütçe ile yaşanılabilecek bir yer olduğu için dil eğitimi almak isteyen  ve aynı zamanda bütçesine dikkat etmek durumunda olan öğrenciler tarafında tercih edilmektedir.

SLIEMA : St. Julians şehri ile sınır komşusu olan Slimea Kasabası Malta‘nın Kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Restoranlar, oteller, barlar, kafeler için oldukça popüler bir ticari değer taşımaktadır. 15000 nüfusa sahip  bir yerleşim kentidir ve burada oldukça fazla dil okulu bulunmaktadır. Bu sebeple öğrenci sayısı oldukça fazladır. Malta‘nın ilk turistik bölgesi olan Slima  günümüzde de turizm açısından önemini korumaktadır.

GOZO : Gozo Malta ülkesini oluşturan adaların en büyük ikinci adası olma özelliğini taşımaktadır. Bölge kırsal bir yapıya sahiptir ve halkı balıkçılık ve tarımla uğraşmaktadır. Adanın başlıca tarım ürünleri ; patates, soğan, domates, portakal, mandalina, üzüm olarak sıralanabilir. Doğal bir güzelliğe sahip olan Gozo yaz aylarında turistlerin sıkça ziyaret ettiği bir bölgedir. Turistler bölgede su sporları, bisiklet turları, sahil yürüyüşleri, aktivitelerden faydalanma imkanı bulurken aynı zamanda güneş ve denizin  oluşturduğu eşsiz  doğa manzaralarını seyretme ve yaşama keyfini yakalayabilmektedirler.

GOZO

Gozo dünyanın en iyi dalış noktalarından birine sahip olduğu için dalış sporuna ilgisi olan ve dil eğitimi almak isteyen  öğrencilerin tercih ettiği bir yerdir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir