1. Anasayfa
 2. Dil Eğitimi

Malta İngilizce Dil Eğitimi

Malta İngilizce Dil Eğitimi

Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Malta son yıllarda İngilizce dil eğitimi konusunda popüler bir ülke haline gelmiştir. Eskiden İngiliz sömürgesi olan Malta bu durumun da etkisiyle İngiliz kültürüne yakın ve İngiliz diline aşina bir ülkedir. Ada ülkesi olan Malta hem kaliteli bir eğitim hem de gayet kaliteli ve ekonomik bir tatil de sunmaktadır. Yazın turistik bir mekan olması dolayısıyla uluslararası bir ortam oluşuyor ve dil eğitimi için gelen kişiler için bu durum oldukça cazip bir ortam oluşturmaktadır. Malta’da yılın 300 günü güneş olması sebebiyle de Kuzeyli öğrenciler tarafından bu ülke oldukça tercih edilmektedir.

Malta Eğitim Kalitesi Nasıldır?

Malta eskiden bir İngiliz sömürgesi olması sebebiyle oldukça fazla sayıda İngiliz vatandaşı da barındırmaktadır. Çoğu uluslarası kurum da Malta’da şubelerini açmıştır. Kurumlardaki öğretmenlerin çoğunu da İngiliz kökenli öğretmenler oluşturmaktadır. Bu dil okullarının eğitim kalitesi bakımından İngiltere’deki okullardan bir farkı bulunmuyor. Bu sayede Malta’da verilen İngilizce dil eğitiminin İngiltere’deki okullardan hiçbir eksik yanı yoktur.

Hem daha ekonomik olan bu okullar, eğitiminizi güzel bir tatille birleştirmenize imkan sağlayıp size geniş imkanlar sunmaktadır. Ayrıca bu okulların diğer bir özelliği de  genel İngilizce eğitiminin yanı sıra TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlık ya da akademik amaçlı eğitimlere ek olarak İş İngilizcesi eğitimi de vermesidir. Müşteriye seçenek sunup onu en iyi şekilde hazırlamaktadırlar. Okulların bizce en büyük avantajı ise çoğunun konaklamayı sağlamasıdır. Gelen öğrencilerin en büyük sıkıntısını ortadan kaldıran bu durum avantajli bir durum olarak öne çıkmaktadır. Okullar, öğrencilere kalite ve fiyata göre otel ve öğrenci yurtları sunmaktadır. Dileyen öğrenciler ise aile yanı konaklamaları da tercih edebilmektedir. Bu kurumlarda Amerikan eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu durum olumlu bir durum olarak öne çıkıp okullara git gide talebi arttırmaktadır.

Malta İngilizce Dil Okulları

 • ACE English Malta: Butik bir okul olan ACE, 2013’tee kurulmuştur. Oldukça şık bir tasarıma sahip olup özverili bir öğretmen kadrosuna sahiptir. St.Julians’ta yer alan okul prestijli okullar arasında sayılmaktadır.
 • EC English:  St.Julians’ta küçük bir koyun etrafında kurulmuştur. Oldukça prestijli olan bu okul, modern sınıfları ve yıl boyu süren etkinlikleriyle öğrenciler için tercih edilesi okullardan birisidir. Okul çalışma alanları, öğrenci yurdu, kütüphane olanakları, bina içinde yer alan kafeteryası ve bedava wi-fi seçenekleri ile ön plana çıkmaktadır.
 • Maltalingua: St.Julians’taki okullardan biri olan okul tarihi bir binanın içinde yer almaktadır. 20 yılı aşkın eğitim veren okul tarihi binasıyla en köklü okullardan birisidir. Okul, öğrencilerine modern derslikleri, ücretsiz internet hizmeti, kütüphanesi ve yüzme havuzu sunmaktadır.
 • English Plus Language Center: 2004 yılında kurulan okul St.Julians’ta yer almaktadır. Sınıflarının en fazla 10 kişi olması ve öğrencilerden kayıt ücreti alınmaması okulun avantajları arasında yer almaktadır. Yurda sahip okulda ayrıca mini mutfak, özel banyo, yüzme havuzu, spor salonu, bar ve restoran gibi farklı seçenekler bulunur. Okulda ayrıca birçok etkinlikle iyi bir tatil geçirmiş olursunuz.
 • Chamber College: Okul ülkenin nezih bölgelerinden Sliema’da olup diğer okullardan bu yönüyle ayrılmaktadır. Güzel bir kampüse sahip olan okul ekonomik olarak tercih edilmektedir. Sınıfları modern olan okulun terasının da muhteşem bir manzaraya sahip olduğunu söylememiz gerekir. Ayrıca sahile yakın bir alanda bulunmaktadır.
 • LAL/IELS:  Sliema’nın merkezinde yer almaktadır. Dünyanın birçok yerinde merkezi olan bu okul alışveriş merkezi ve sahile yakınlığıyla bilinmektedir. Malta’nın en canlı yerlerinden birinin yanında yer alan okul bu nedenle öğrenciler tarafından tanınmakta ve tercih edilmektedir. Ayrıca okulun modern bir okulu ve sınıfları bulunmaktadır.
 • European School of English – ESE: St.Julians’ta yer alan okul eğitim ve konaklama imkanlarıyla kendini kanıtlayan okullardan birisidir. Öğrenciler tarafından 2015 yılında en iyi okul seçilmişitir. Eğlenceli bir eğitim tarzı sunan okulda birçok etkinlik bulunmakta ve bu durum öğrenciler tarafından rağbet görmesine yol açmaktadır. Tenisten futbola, at binmeden tüplü dalışa ve Sicilya adasına günü birlik gezilere kadar birçok alternatif sunan okul yaşa göre etkinlik sunmaktadır.
 • am Language Studio: Sliema’da yer alan okul 1987’de kurulmuştur. Merkezi ve alışveriş yerlerine yakınlığıyla bilinmektedir. ISO 9001 sertifikasına ve Malta Eğitim Bakanlığı’ndan lisansa sahip olan okul yenilenmiş okul binasıyla modern bir eğitim sunmaktadır.
 • Sprachcaffe: 1983’te kurılan okul St. Julians’ta bulunmaktadır. 7 farklı dilde eğitim sunan ve 30 farklı ülkede merkezi bulunan okulun dünya çapında bir okul olduğunu söyleyebiliriz. ISO, English UK ve British Council gibi kuruluşlarla işbirliği içinde olan okul öğrencilerin beklentisini karşılayıp kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Rahat bir ortamı olan okulda samimi bir ortam sizi beklemektedir.
 • Linguatime School of English: Sliema’da bulunan okul, deniz kenarındaki konumu ve ekonomik fiyatları ile en çok tercih edilen kurumlardan biri olarak görülmektedir.  genel İngilizce, IELTS/TOEFL testlerine hazırlık ve iş İngilizcesi gibi farklı alanlarda eğitim vermektedir. Farklı konaklama seçenekleri ile aile yanı ya da yalnız yaşayabileceğiniz oda ve ev seçeneklerine sahip okul; 16 sınıf, 2 bilgisayar odası, sınırsız internet ve kütüphane ile hizmet verir. Yenilenen okul binası ile 40’dan fazla ülkeden öğrenciye eğitim sunan Linguatime, uluslararası kuruluşlarla işbirliği içerisindedir.
 • English Language Academy – ELA:  1988’de kurulan okul Sliema’da yer almaktadır.  Malta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lisansa sahip olan okul,  TOEFL, IELTS, TOEIC gibi verdiği eğitimlerle tanınmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir