1. Anasayfa
  2. Dil Eğitimi

Malta Dil Eğitimi Veren Okullar

Malta Dil Eğitimi Veren Okullar

İngiliz kültürünün etkilerini taşıyan Malta, Akdeniz’de bulunan 3 adacığın üzerine kurulmuş bir küçük ada ülkesidir. Denizin ve sahillerin çoğunlukta olması bu ülkeyi bir turizm cenneti haline getirmiş. Bunun yanında inanılmaz bir eğitim sistemine sahip olan Malta’da; onlarca dil eğitimi veren okul bulunmaktadır. Bu okulların küçük bir kısmı Malta merkezli olarak kurulup yönetilirken diğer kısmı dünyaca ünlü dil okullarının bir uzantısıdır. Nitekim diğer ülkelere göre ekonomik şartların daha uygun olması nedeniyle dünyanın dört bir yanından insan Malta’ya dil eğitimi almaya gelmektedir.

Malta’daki dil eğitiminin kalitesi okuldan okula değişmektedir. Nitekim bazı okullar 4 haftalık kurslar açarken bazıları daha kısa süreli yahut daha uzun dersler yapabiliyor. Bazı dil okulları 4 hafta için 800 Euro isterken bazıları 1200 Euro kurs bedeli talep ediyor. Bu anlamda Malta’da dil eğitimi almadan evvel dil okullarını incelemenizi ve araştırmanızı tavsiye ederiz. Bu açıdan Malta dil eğitimi veren okulları, özelliklerini, avantaj ve dezavantajlarını sizler için derledik.

EC Malta Dil Okulu

EC Malta dil okulu, 13 ve 18 yaş arası ön planda olmak üzere her kesimden insan için İngilizce dil eğitimi kursları düzenlemektedir. Her hafta yeni öğrenciler için yapılan seviye tespit sınavlarıyla beraber yeni bir kurs dönemi başlar. EC Malta dil okuluna yeni katılan bir öğrenci, seviye tespit sınavından sonra sınıfına yerleştirilir. EC Malta dil okulu, kursların dışında; sohbetler, şehir gezileri, oyun odaları ve etkinlikler vasıtası ile öğrencilerine güzel bir zaman dilimi yaşatmaya çalışır. Malta’nın en güzel okulları arasında yer alan EC Malta dil okulunda ortalama 4 haftalık eğitimin bedeli 1.500 Euro civarındadır. Ayrıca St. Julians gibi kıyı şeridine kurulmuş bir bölgede olması sayesinde de oldukça ferah ve güzel bir binaya sahiptir.

ESE Malta Dil Okulu

1996 yılında kıyı bölgesi olan St. Julians’ta kurulan ESE dil okulu, kurulduğu yıldan itibaren Malta’nın önde gelen dil okullarından biri olmuştur. 8 yaşından 18 yaşına kadar her yaştan çocuk için gelişmiş bir dil eğitimi hizmeti veren ESE dil okulu, yılın her döneminde eğitimlerini profesyonel olarak devam ettirmektedir. ESE Malta dil okulundan genel, iş, birebir İngilizce dersleri almak mümkündür. Uluslararası düzeyde verilen İngilizce eğitimleri sayesinde dünyanın her yerinden binlerce insan ESE Malta dil okulunu tercih ediyor.

ESE Malta dil okullarına kayıtlı bulunan öğrenciler; maddi durumlarıyla orantılı olarak aile yanında konaklama yahut ESE apartman dairelerinde konaklama imkanlarından yararlabilirler.

ClubClass Malta Dil Okulu

Clubclass Malta dil okulu içerisinde fitness salonu, eğlence merkezi, sinema, pub ve restaurant gibi birçok alanı barındırmaktadır. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını okul içerisinde karşılayabilmesi için gerekli tüm hizmetler sağlanmaktadır. Nitekim ileri düzeyde eğitim almak isteyen kişiler açısından oldukça kaliteli bir dil okuludur. St. Julians’ın kalbinde yer alan Clubclass dil okulu, çok geniş ve klimalı sınıflara sahiptir.

Clubclass dil okulundan kur alan kişiler; konaklama ihtiyaçlarını kendileri karşılamaları gereklidir. Okul tarafından ayrıca bu konuda bir hizmet verilmiyor. Ancak kaliteli dil eğitimi almak isteyenler için tavsiye edebiliriz.

Lınk Malta Dil Okulu

Malta’nın en eski dil okullarından biri olan Link dil okulu, geçmişten gelen deneyim ve birikimleri sayesinde yurtdışından gelen öğrencilere dil eğitimi vermektedir. 1922 yılında kurulan Link Malta dil okulu, diğer okullara nazaran çok geniş eğitim ve konaklama hizmetleri sunmaktadır. Bu dil okulunda yer alan tüm sınıflar klimalı, ferah ve geniştir. Okulun binası Sweiql gibi merkezi bir yerde bulunması sayesinde şehrin her yerine ulaşım oldukça kolaydır.

Link Malta dil okuluna kayıt yaptıranlar; aile yanı konaklama, kendin pişir kendin ye daireler, 3 veya 4 yıldızlı oteller, Link residence gibi seçeneklerden birinde konaklamayı tercih edebilirler.

NSTS Malta Dil Okulu

1963 yılında kurulan NSTS Malta dil okulu, Malta’da faaliyet göstermiş olan ilk dil okullarından biridir. Genel, iş, sınav İngilizcesi olmak üzere birçok farklı alanda İngilizce dil eğitimi vermeye odaklanan NSTS, özellikle öğrencilerin konuşma becerilerinin gelişmesine odaklanmaktadır. Sınıfların ortalama 4 ila 8 kişi arasında oluşması sayesinde, öğrencilerin derslere aktif bir şekilde katılması sağlanmaktadır. NSTS dil okulunu başarıyla tamamlayan kişiler dünyaca kabul edilen eğitim sertifikalarından birini almaya hak kazanır.

NSTS Malta dil okulu; NSTS Campus Residence, NSTS Hibernia Residence binalarında öğrenciler için konaklama hizmeti de vermektedir. Konaklama hizmeti direk bir daire kiralama şeklinde olabileceği gibi dairenin bir kısmının ortak kullanılması şeklinde de olabilir.

AM Language Studio Malta Dil Okulu

Am language studio Malta dil okulu, 1989 yılında faaliyete geçmiştir. Dinamik ve güçlü bir eğitim kadrosu ile kısa sürede büyük başarılar yakalamıştır. Hem gençlere hem de yetişkinlere özel olarak açılan dil sınıflarında görülen eğitimlerle; düzenlenen aktiviteler İngilizce gelişim sürecini oldukça hızlandırmaktadır.

AM Language studio Malta dil okulu; aile yanı konaklama, paylaşımlı daireler ve yıldızlı oteller olmak üzere 3 farklı konaklama şekli sunmaktadır. Konaklama ve eğitim dahil olmak üzere AM Language Studio’dan 10.000 Euro civarında bir paket satın alabilirsiniz.

LAL IELS Malta Dil Okulu

Profesyonel yahut gündelik İngilizce öğrenmek isteyenler için 35 yıla yakın süredir hizmet veren LAL IELS Malta dil okulu, 6 ila 12 kişilik sınıflarda dil eğitimi vermektedir. Kişiye özel eğitim programları da bulunan LAL IELS, İngilizce dil eğitimi için tercih edilecek en iyi okullardan biridir. Özellikle İngilizce konuşma ve telafuz derslerine yoğunlaşması sayesinde dil eğitimi alanların en kısa sürede etkili ve akıcı olarak konuşması sağlanıyor.

LAL IELS malta dil okulundan eğitim almak isteyenler aile yanı konaklama, IELS evlerinde konaklama veya otelde konaklama seçeneklerinden birinden yararlanabilir.

Chamber Malta Dil Okulu

Chamber Malta dil okulu, 2005 yılında hizmete giren ve faaliyetlerine başladığı tarihten itibaren gerek teknolojik altyapı gerek İngilizce eğitim seviyesi olarak gün geçtikçe kendini geliştirmiştir. Genel ingilizce, iş ingilizcesi, sınav ingilizcesi gibi birçok alanda hizmet veren Chamber, kısa süre içerisinde insanların İngilizce sorunlarını çözmektedir. Nitekim sınıfta öğrendiklerinizde kalmayıp düzenlenen aktivitelere katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Chamber Malta dil okulu tarafından; aile yanı konaklama, Chamber ekonomik daireler ve 4 yıldızlı otellerde konaklama hizmetleri sunulmaktadır. Ancak seçilen konaklama hizmetinin türüne göre ödenmesi gereken bedel de değişecektir.

Linguatime Malta Dil Okulu

Linguatime Malta dil okulu, günlük hayatta akıcı İngilizce konuşmak isteyenler üzerine eğitim vermeye odaklanmıştır. Nitekim alanında uzman hocalar tarafından verilen eğitimlerde; konuşma, yazma ve telafüz dersleri verilmektedir. 20 derslik bir programla İngilizce konuşturmaya çalışan Linguatime, Malta’da en çok tercih edilen dil okullarının başında gelir.

Linguatime Malta dil okulundan eğitim almak isteyenler; öğrenci evinde, paylaşımlı odalarda, aile yanında konaklama yapabilirler.

Sprachcaffe Malta Dil Okulu

Pembroke bölgesinde bulunan Sprachcaffe dil okulu; sanatı, eğlenceyi ve eğitimi aynı bina içerisinde toplamıştır. Nitekim dersliklerin yanında bir restaurant ve bar da öğrenciler için hizmet veriyor. Dünyanın her yerinde bir tane şubesi bulunan Sprachcaffe’den her seviye için dil eğitimi alabilirsiniz. Sprachcaffe dil okulunda bütün derslikler, geniş ve ferah olarak tasarlanmıştır. Bu anlamda Malta’da hizmet veren en iyi okullardan biridir. Ayrıca St Julians bölgesine 20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunması sayesinde; öğrenciler için çok çeşitli etkinlikler sunuyor..

Sprachcaffe dil okulu; öğrencileri için; apartmanda, aile yanında ve otellerde konaklama hizmeti de vermektedir.

İnternational Malta Dil Okulu

2001 yılında kurulan ve faaliyetlerini halen sürdüren İnternational Malta dil okulu, Malta’da 6 derslikten oluşan küçük bir okuldur. St. Julians’ın merkezi konumunda yer alan İnternational Malta dil okuluna dünyanın her yerinden binlerce öğrenci gelmektedir. Bir yıl içerisinde ortalama 3 eğitim dönemi vardır. İnternational Malta dil okulunda, öğrencilerin akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmesine odaklanmıştır. Nitekim şehrin göbeğinde olması sayesinde, öğrenciler şehirdeki tüm aktivitelere katılarak İngilizcelerini eğlenceli bir şekilde geliştirebilirler.

İnternational Malta dil okulunda eğitim almak isteyenler; aile yanı konaklama, 3 veya 4 yıldızlı otellerde uygun fiyata konaklama veya apartmanda konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir