Maltadaki İngilizce Dil Okulları
Maltadaki İngilizce Dil Okulları

Maltadaki İngilizce Dil Okulları, fiyatları bakımından oldukça ekonomik olmaktadır. Malta, yurt dışında İngilizceyi öğrenmek isteyenler tarafından en çok tercih edilen ülke konumunda olmaktadır. Bunun nedeni ise anadili İngilizce olan başka ülkelere göre Malta, hem eğitim fiyatları hem de barınma ve genel masraflar açısından a daha uygun bir ülke olmasıdır. Malta, genel olarak ödemeler açısından, ekonomik bir ülke olmasıyla birlikte ek Türkiye ile arasında 2,5 saatlik bir mesafe bulunmaktadır.

Malta’nın ikinci anadili İngilizcedir. Bu durumda da Malta’daki İngilizce okullarının son derece iyi olduğu söylenebilmektedir. Malta’da İngilizce dil eğitimini alabileceğiniz pek çok dil okulları bulunmaktadır. Bu okullar genel olarak; St Julians, Sliema ve Valetta’da bulunmaktadır. Malta’da bulunan İngilizce dil okulları başlangıçtan ileri düzeye kadar çeşitli İngilizce programları sunmaktadır. Bu dil okullarında genel İngilizce, iş İngilizcesi, IELTS hazırlık, 8-17 yaş arası yaz okulları ve birebir İngilizce programı da bulunmaktadır.

Normal bir eğitim hayatından olduğu gibi bu okullarda her pazartesi günü eğitimler başlamaktadır. Her düzeyde bulunan öğrenciler kabul edilmektedir. Malta’da okulun ilk günü öğrenciler, öncelikle seviye belirleme sınavı olmaktadır ve öğrenciler İngilizce düzeylerine uygun olarak bir sınıfa yerleştirilir. Daha sonra ise eğitim boyunca yaklaşık olarak 4 haftada bir seviye tespit sınavları yapılarak, öğrencilerin İngilizce seviyesi kontrol edilmektedir. Öğrenciler eğitimlerini tamamladıktan itibaren İngilizce düzeyini gösteren sertifikaların sahibi olurlar.

Maltadaki İngilizce Dil Okulları

Malta’daki İngilizce Eğitimi Alınabilecek Dil Okulları

Malta’da, her türlü kariyer hedeflerine göre İngilizce dil eğitiminin alabileceği pek çok dil okulu mevcuttur. Global zincir okulları ile İngilizce eğitimi seçilebileceği gibi butik tarzda dil okullarında da İngilizce eğitim almayı seçebilmek mümkündür.

EC English, ESE English, LAL- IELS English, ACE English, ELA, ECS, Atlas Language School, GV Malta, Am Language ve Linguatime gibi okullar Malta’da dil eğitimi almak için seçilebilecek başlıca okullar olmaktadır. Bu okullarda genel ve akademik İngilizce, IELTS hazırlık ve iş İngilizcesi programları seçilebilmektedir. Sınıf mevcudu 8-15 kişi arasında değişiklik göstermektedir.

Malta’da En Uygun Fiyatlı Dil Okulları

Malta İngilizce dil okulları, genel olarak çok uygun fiyatlı olmaktadır. Zaten yurt dışında İngilizce eğitimi alabileceğiniz en ekonomik ülke Malta olarak karşımıza çıkmaktadır. Malta İngilizce dil okullarında bulunan dil eğitimi ve konaklama paketleri ile en uygun fırsatlarla Malta’da İngilizce öğrenilmesi mümkündür. En ucuz Malta dil okulları avantajı bakımından, daha küçük olması ve bu sayede daha ucuz maliyetler ile birlikte, paket eğitim fiyatları da sunmaktadır. Ayrıca en ucuz dil okulları konusunda, konaklayan sayısı biraz daha fazla olup, bu durumda da odayı paylaşan sayısı daha fazla olmaktadır.

Uygun fiyatlı olarak Malta’da, dil ve konaklama ücretlerini paket şeklinde alabileceğiniz; AM Language, LSC English, English Domain, Clubclass ve Linguatime gibi okullar bulunmaktadır. Ayrıca özellikle de kış dönemi içerisinde Malta’da hemen hemen her okulda promosyon ve indirimler yapılmaktadır.

Malta’da Yaz Dönemi İngilizce Dil Okulları

Malta’da İngilizce ve yaz tatilini birlikte geçirmenizi sağlayacak İngilizce eğitimi konusunda isim yapmış bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır. Malta’daki yaz dil okulları, diğer İngilizce eğitim veren ülkeler olan; İngiltere, İrlanda, Amerika, Kanada ve Avustralya ile kıyaslandığı zaman oldukça uygun bir dil eğitimi alternatifi olmaktadır. Malta’da İngilizce dil okulları, özellikle yaz dönemi içerisinde oldukça yoğun ve tam kapasiteyle hizmet vermektedir.

Malta’da İngilizce eğitim almak için en çok tercih edilen şehirler; St  Julians, Sliema ve Valetta olmaktadır. Malta Üniversitesinin bulunduğu Gzira’da diğer bir önemli şehri olmaktadır.

Malta’da Dil Okulları Avantajları

Akdeniz’in en büyük adası Malta’da dil okulları sayesinde İngilizceyi çok iyi bir şekilde geliştirebilmeniz mümkündür. Malta’da dil kursuyla İngilizce eğitimi alırken, bir yandan da Ülkenin harika, göz alıcı kumsalları ve son derece eğlenceli olan gece hayatının da tadını çıkarırsınız. Malta’da İngilizce dil okulları, her yaştan ve her seviyede bulunan öğrenciler için tüm yıl süren kısa ve uzun dönemli olarak İngilizce kursları açmaktadır. Öğrenciler bu sayede akıcı bir İngilizce öğrenirken aynı zamanda da unutulmaz deneyimler kazanarak ülkelerine dönmüş olurlar.

Malta’da İngilizce eğitimi, sadece yaz dönemi içerisinde değil, yıl boyunca da sık sık tercih edilmektedir. Malta, ılıman ve Akdeniz iklimine sahiptir ve bu sebeple öğrenciler tarafından kışın da oldukça sık tercih edilmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir