Malta’da İşçi Ücretleri
Malta'da İşçi Ücretleri

Malta’da İşçi Ücretleri yurt dışında çalışmak isteyen pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Malta’da çalışmak ve yaşamak için ilk önce Malta’yı gezmek ve görmek iyi olacaktır. Sonuçta yeni bir ülkeye gidip hayat kurmadan fikir edinilmelidir.

Bu yeni yaşama başlamadan önce Malta’yı iyi bir şekilde öğrenmek gerekir. Nede olsa insan çalışırken bu kadar çok zamana sahip olamaz. Böylece çok büyük yabancılık çekilmez. Malta bir adalar ülkesidir. Beş küçük adadan oluşur. Bunlardan biri Malta adasıdır. Malta adası içlerinden en büyük olanıdır. Burada başkent yer alır. Başkentin adı Valletta’dır. Genel olarak tüm işler burada yürütülür. Malta’da işçi olarak çalışmadan öncede izin için elbet yolunuz başkent Valletta’ya düşecektir. Bu nedenle bu bölgeyi öğrenmek çok önemlidir. Hem ara sokaklarındaki eski yapıları, kiliseleri ve tarihi alanları dolaşırken, farklı yerlerde farklı iş imkanlarına denk gelinebilinir. Böylece ismini öğrenip gittiğiniz iş yerleri dışındaki imkanlar da görülür. Sahil kısmındaki iş fırsatlarına ve çalışma alanlarına da bakabilirsiniz. Bu bölgedeki kafe veya butiklerde iş imkanları oldukça fazladır. Aynı zamanda eşsiz gün batımını görebilirsiniz. Malta adasında dolaşırken kendi çalışmak istediğiniz işle ilgili bir fikirde edinebiliriz. Belki de konum ve içeriğe göre farklı bir işe de yönelebilirsiniz.

Burada özellikle yabancı dil olarak İngilizce kullanılmaktadır. Bu nedenle eğer burada yaşamayı ve çalışmayı düşünüyorsanız, çok iyi bir İngilizceye sahip olmanız gerekiyor. Bu iş alımında size öncelikte sağlayacaktır. Malta adası yerine diğer adalarda da çalışmayı isteyebilirsiniz ama her ada da yaşam olmadığını baştan bilmelisiniz. İş imkanı olan adaları gezmekte olumlu bir davranıştır. Bu adalarda da farklı iş olanakları bulunmaktadır. Üstelik her adada ev fiyatlarına bakma fırsatınız olacaktır. Ev olarak önünüze başka fırsatlar çıkabilir ve araştırma yapmadan bunu bilemezsiniz.

Malta'da İşçi Ücretleri

Malta’da İşçi Ücretleri Neye Göre Değişiyor

Malta küçük bir yer olduğu için çok geniş çaplı çalışacak yerler yoktur. Ancak son yıllarda Malta’ya karşı kuvvetli bir ilgi başlamıştır. Özellikle Avrupa ülkeleri Malta’ya yatırımlarda bulunmaktadır. Malta’da en çok iş alımı yapan yerler turizm alanındadır. Mevsim olarak her dönem ziyaret edebilen bir ülke olduğu için oteller hep açıktır. Malta’da çalışmak çok farklı gözükse bile her ülkede olduğu gibi belli bir asgari ücret uygulaması bulunmaktadır. Bu asgari ücet aylık olarak 700 euro civarında olmaktadır. Çalışılan pozisyon ve işe göre alınan maaş 2000 euro olabilmektedir. Türkiye’den giden işçiler eğer Türk restoranlarında çalışıyorlar ise bu maaş aylık 2000 euro olmaktadır.

Malta’da mesleklere başlıca bakacak olursak muhasebe, idari işler, tarım ve orman işleri, motorlu taşıtlar, bankacılık, finans, inşaat, sanat ve eğlence sektörü, eğitim görevlisi, sağlık, turizm, yöneticilik, bilimle ilgili işler ve daha birçok alanda meslek gurubu bulunmaktadır. Görüldüğü gibi küçük bir adalar ülkesi olan Malta’da çalışmak için pek çok iş dalı vardır ve bu fırsatlar değerlendire bilir. Böylece kendi iş alanınız dışındaki meslekleri de deneyerek adada yaşam kurabilirsiniz. Malta’da işsiz kalmak gibi bir sorun yaşanmaz. Yabancı diliniz olduğu sürece her işte çalışabilirsiniz.

Malta'da Online İş ve Öğrenciler İçin İş İmkanı

Malta’da Online İş ve Öğrenciler İçin İş İmkanı

Son zamanlarda en çok ilgi çeken ve çalışan sayısının arttığı meslek online bahis siteleridir. Bu iş diğerlerine göre daha kolaydır. Evinde bilgisayarından bile yapma olanağınız vardır. Bununla birlikte dil okulunda okuyan öğrencilerde iş başvurusunda bulunma izni alarak çalışabilirler. Öğrencilerin aylık olarak çalışma saati belli bir sınırda tutulmaktadır. Hem okuyup hem çalışarak giderlerini karşılamak isteyen öğrenciler aylık en fazla 80 saat çalışabilirler. Malta’da çalışmak isteyenlerin çoğu Avrupa ülkelerinden gelmektedirler ve nüfus bakımından düşük olan bu ülke bir nevi işçi ithal etmiş konumdadır. Malta’da çalışmak için öğrenci izni aldıysanız diğer öğrencilere göre daha kolay iş bulur ve daha fazla kazanırsınız. Bu olay normal işçi alımı içinde geçerlidir. Muhakkak çalışma izni alınması gerekmektedir. Çalışma izni almadan işe girmek kanunlara aykırı sayılmaktadır.

Ulaşım ve Konaklama

Malta’da adaların arası kısa mesafe olduğundan kolaylıkla ulaşım imkanı vardır. Aldığınız maaşa ve ev seçimine göre farklı adada yaşayabilirsiniz. Bu alınan maaşlara göre değişiklik gösterir. Malta’da maaşlar çok düşük seviyelerde değildir. Zorlanmadan normal bir yaşam sağlayacak kadar para kazanma olanağınız vardır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir