1. Anasayfa
  2. Vize İşlemleri

Malta Konsolosluğu Nerede Adres Telefon

Malta Konsolosluğu Nerede Adres Telefon

Malta İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye’deki Malta ile ilgili vize işlemlerinde  en yetkili kurum olarak gözükmektedir. Türkiye’de yaşayan Malta vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan yabancı uyruklu vatandaşların vatandaşlık işlemleri, vize işlemleri, kayıt işlemleri, oturum işlemleri gibi resmi işlemlerin yapıldığı bir yer olan Malta Başkonsolosluğu, İstanbul’da Taksim’de bulunmaktadır. Tam adresi ise  Kocatepe, Aydede Cad. No: 16/11 Taksim, 34437 Taksim, Beyoğlu/İstanbul olarak gözükmektedir.

Görev Bölgesi

Başkonsolosluk , Türkiye’deki her ilden yapılan başvuruları kabul etmekte olan tek yetkili merkezdir.

İletişim Bilgileri

02123111212 olarak gözükmektedir.  Faks yoluyla ulaşabileceğiniz numara ise (+90) 212 311 1200. Diğer bir imkan ise mail yoluyla ulaşımdır:  maltaconsulate.istanbul@gov.mt konsolosluğun websitesi ise: www.mfa.gov.mt ile günün her saatinde bilgi edinmeniz mümkündür.

Konsolosluğun Çalışma Saatleri

Konsolosluk saat 9 da çalışmaya başlayıp saat 16 da ise çalışmasını sonlandırmaktadır.

Malta İle İlgili Bilgi Alabileceğiniz Diğer Kurumlar

Malta’nın ülkemizde İzmir ve İzmit Fahri Başkonsoloslukları bulunmaktadır. Ayrıca Ankara’da Büyükelçiliği de bulunmaktadır.

Malta İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres: Atatürk Caddesi, No: 378 / 6 Alsancak / İZMİR

Malta İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

 İzmir, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Kütahya, Muğla, Manisa, Uşak

Malta İzmir Fahri Başkonsolosluğunun Görevleri

Türkiye’de yaşayan Malta vatandaşlarının nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik, ölüm, belge onayı gibi konsolosluk işlemlerini yerine getirir.

Malta İzmit Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres: Dolphin İş Merkezi, Kat: 4 / İZMİT

Malta İzmit Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

 İzmit/ Kocaeli

Malta İzmit Fahri Başkonsolosluğunun Görevleri

Türkiye’de yaşayan Malta vatandaşlarının nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik, ölüm, belge onayı gibi konsolosluk işlemlerini yerine getirir.

Malta Ankara Büyükelçiliği İletişim

Adres: Uğur Mumcu Cad. 88 Kat 4 06700 Gaziosmanpaşa / Ankara

Telefon: +90 312 447 80 51

Malta Konsolosluğu Ankara Görev Bölgesi

Malta Ankara Büyükelçiliği Türkiye genelinde bütün şehirlerden yapılan başvuruları kabul etmektedir. Ankara, Gaziantep, Adana, Samsun, Osmaniye, Kayseri, Kütahya, Sinop, Amasya, Erzurum, Diyarbakır, Şanlıurfa, Sivas, Trabzon, Eskişehir, Nevşehir, Konya, Antalya, Isparta, Denizli illerinde ikamet eden kişiler vize başvurularını Malta Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapabilmektedir.

Büyükelçilik İşlemleri

Malta Büyükelçiliği ve malta Başkonsolosluğu dışında hiçbir kurum Malta vize başvurusunun sonucu hakkında karar veremez ve beyanda bulunamaz. Büyükelçilik ayrıca Türkiye’de bulunan veya Türkiye’yi ziyarete gelmiş vatandaşları hakkında resmi işlemlerin yapılabildiği kurumdur. Ayrıca Türk vatandaşlarının ve Malta vatandaşlığı dışında vatandaşlığı bulunan kişilerin vize başvurularını kabul etmektedir.   Büyükelçilik üzerinden de vize alabilmek için talep formunu doldurup gerekli evrakları tamamlayarak vize başvurusunda bulunulması gerekir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir